Uudised

Sajad Narva lapsed õpivad “Noored kooli” ja SPIN-programmi linnalaagris eesti keeles

laine uudised-laine
26. juuni 2018
Täna algab Narvas “Noored kooli” ja SPIN-programmi linnalaager, kus ligi 300 kohalikku 1.-8. klasside õpilast õpivad kahe nädala jooksul eesti keelt ning arendavad sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi. 

SA Noored Kooli tegevjuhi Kristi Klaasmägi sõnul on linnalaager eriline, kuna selles on ühendatud innovaatiline õpetajakoolitus, motiveeriv viis keeleõppeks ning tõenduspõhine lähenemine koostöö ja suhtlemise õppimiseks. “Laagris juhendavad lapsi “Noored kooli” osalejad, kes asuvad sügisest õpetajana tööle koolidesse üle Eesti ja kelle jaoks on see praktiline osa meie koolitusprogrammist. Laste jaoks aga on tegemist lõbusa ja huvitava laagriga, kus keele õppimine ja uute oskuste omandamine toimub mängeldes,” rääkis Kristi Klaasmägi.

Eesti keelt õpitakse keelekümbluse ja projektõppe metoodikaid kombineerides: iga grupp töötab õpetaja eestikeelsel juhendamisel kindla ülesande kallal, näiteks meisterdavad ideaalse Narva linna maketi, koostavad ajalehe või retseptiraamatu, loovad lauamängu, korraldavad kunstinäituse, teevad muusikavideo või filmi jne. 

Pärastlõunal on noortel võimalus osaleda SPIN-programmi treeningutes, kus jalgpalli ja teiste mänguliste tegevuste kaudu õpitakse sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskuseid, näiteks üksteisega arvestamist, suhtlemist, emotsioonide juhtimist.

SPIN-programmi tegevjuhi Keit Fomotškini selgitusel erinevad SPIN-programmi sessioonid tavalisest jalgpallitrennist selle poolest, et sportlike saavutuste kõrval keskendutakse ennekõike eluks vajalike oskuste arendamisele. “Me ei tee sporti lihtsalt spordi pärast, vaid töötame selle nimel, et noortest saaksid ühiskonnas aktiivsed ja ennast hästi juhtivad inimesed,” ütles Keit Fomotškin. SPIN-programmis töötavad professionaalsete jalgpallitreenerite kõrval tugispetsialistidest abitreenerid, kes aitavad toetada noorte arengut, lähtudes igaühe individuaalsetest vajadustest.

Laagri toimumist toetavad Briti Nõukogu, UEFA Foundation for Children, Narva linnavalitsus, The Edith Randam Rogers Trust ja The Helle Randam Trust. Lastele on laagris osalemine tasuta.

Linnalaager toimub 26. juunist 5. juulini Narva Soldino Gümnaasiumis ja Narva Kalevi Fama staadionil. Ajakirjanikud on oodatud laagris toimuvat kajastama! Külastus palume eelnevalt kokku leppida: tel 5624 6806 (Sandra Fomotškin).

Lisainfo

Taust

  • Noored Kooli on vabaühendus, mille eesmärk on luua kasvukeskkond haridusvaldkonna eestvedajate kujunemiseks, et iga laps Eestis saaks väga hea hariduse. Selleks tuuakse teistelt erialadelt võimekaid ja motiveeritud inimesi õpetajaametisse ning töötatakse koos koolide ja kogukondadega selle nimel, et kõik lapsed jõuaksid vähemalt keskhariduse omandamiseni. Täpsemalt: www.nooredkooli.ee
  • SPIN-programm on spordil põhinev arenguprogramm, mille eesmärk on arendada osalejate sotsiaalseid ja enesejuhtimise oskusi. Selleks pakub SPIN võimalust mängida jalgpalli ja võistelda, teha trenni professionaalsete treeneritega, osaleda arendavates töötubades, tutvuda teiste spordialade ja ägedate sportlastega, leida uusi sõpru ja veeta mõnusalt vaba aega. Täpsemalt: https://www.spinprogramm.ee/

Lisainfo eesti keeles:

Sandra Fomotškin

SA Noored Kooli kommunikatsioonijuht

Tel 5624 6806

sandra@nooredkooli.ee

 

Lisainfo vene keeles:

Keit Fomotškin

MTÜ SPIN tegevjuht

Tel 5306 0112