artikkel

See nädal on Ühisnädal – külasta erinevaid külamaju ja osale kodanikuühiskonna mõttetalgutel!

laine
26. november 2018
Foto:
Tänavune Ühisnädal toimub juhtmõtte all – „Sada aastat aktiivset kodanikku!“. Ühisnädala eesmärk on kutsuda üles inimesi märkama vabaühenduste panust meie ühiskonda ning tunnustada kodanikuaktiivsust ja pealehakkamist. Selleks toimub 26. novembrist kuni 2. detsembrini eriilmelisi ühistegevusi igas Eestimaa nurgas.

Tartumaa Ühisnädala sündmused saavad alguse mõni päev varem, mil saab alguse Ühisnädala raames toimuv külamajade avatud uste päevade sari. Kuna ühel päeval ei jõua kõiki üle maakonna asuvaid külamaju külastada, siis on kahel järjestikusel nädalavahetusel võimalik erinevatesse kohtadesse sisse astuda, tutvuda erinevate seltside tegevusega ja nende kooskäimiskohtadega ning osaleda erinevates töötubades.

  • 24. novembril kell 16.00 – 19.00 võtab külalisi vastu Meeri külamaja Nõo vallas. Just remonditud külamaja on soe ja hubane ning vastuvõtjad igati säravate silmade ja jutuka olekuga. Toimuvad erinevad töötoad.
  • 25. novembril ootavad Elva vallas kaks küla külastajaid: Sääniku külamajja saab sisse astuda vahemikus 12.00 – 15.00 ja Väike-Rakke külamaja on avatud natuke pikemalt 12.00 – 18.00. Väike-Rakke külamaja ja külaseltsi näol on tegemist Tartumaa Aasta Külaga 2016 ning nende maja juurest leiab eraldi selleks puhuks valmistatud sildi.
    Ka Võõpste külakeskus Kastre vallas ootab sisse astujaid, maitsvate suupistete mekkijaid ja majaga tutvujaid. Pererahvas on kohal 12.00 – 15.00.
  • 1. detsembril tutvustab enda tegevust Tartu maakonnaga liitunud piirkond, Assikvere küla. Varasemalt Jõgevamaa koosseisu kuulunud küla on Peipsiääre vallas ja külalised on oodatud 12.00 – 15.00. Mängida saab erinevad lauamänge ja välja on lubatud ka auhindu!
    Valguta seltsimaja Elva vallas ootab savi voolimisest huvitatuid kell 12.00 – 15.00.
  • 2. detsembril ehk oma 13. sünnipäeval ootab külalisi Tartu linnas tegutsev Rahinge külaselts, kes tegutsemas külakatlas, mis nüüd ka vastremonditud ja uue ilme saanud. Külalisi oodatakse vahemikus 12.00 – 16.00.
    Ühisnädala lõpetab 2. detsembril Lääniste külamajas toimuv Lääniste linnamäe bluus. Saab tutvuda ühe vana ja hubase koolimajaga, mis nüüd küla kooskäimiskohaks ning lisaks toimub Andres Rootsi kontsert. Uksed avatakse 17.00. Lääniste küla asub Kastre vallas.
Lisaks külamajade külastustiirule saab 30. novembril osaledakodanikuühiskonna mõttetalgutel ja enne seda kuulata KÜSKi 2019. aasta taotlusvoorude infot.

Tartumaa Ühisnädala kavva mahub veel üritus Helkuriga Sõbraks! (26. november) ning ka  Eesti Naisüliõpilaste Seltsi korraldatav lauamängude õhtu (29. novembril).

Kõige pidulikumaks Ühisnädala sündmuseks saab lugeda 29. novembril Väike-Rakke külamajas toimuvat tunnustamisüritust Tartumaa Hea Tegu 2018. Välja kuulutatakse Tartumaa aasta MTÜ, aasta vabakondlane, MTÜ tegevuse toetaja, ilma projektita tehtud tegu kui ka Tartumaa Aasta Küla 2018.

Kogu Ühisnädala programmi koos välja toodud sündmuste korraldajate kontaktide ja lisainfoga leiab Ühisnädala veebilehelt

Lisainfo:
Kadri Pau
SA Tartu Ärinõuandla
MTÜ konsultant
tel. 7428 491
e-post: kadri.pau@arinouandla.ee
www.arinouandla.ee