Uudised

Seitse väljapaistvat ühendust saavad vabatahtliku sõbra märgi

laine uudised-laine
16. mai 2017

Täna, 16. mail annab siseminister Andres Anvelt üle vabatahtliku sõbra märgi seitsmele ühendusele, kes on näidanud oma head taset ja professionaalsust vabatahtlike kaasajana. Kõik need ühendused on edukalt läbinud Kodukandi läbi viidud arendusprogrammi.

Samuti teevad vabatahtliku tegevuse võrgustik ning mitmed teised vabatahtlikke kaasavad ühendused ettevalmistusi sügisel toimuvaks vabatahtliku tegevuse laadaks.

Teisipäeval annab siseminister Andres Anvelt Focus Space ruumides üle vabatahtliku sõbra märgised seitsmele ühendusele, kes on edukalt läbinud Kodukandi vabatahtliku tegevuse auditi ning nõustamisprogrammi. Vabatahtliku sõbra märgis on kvaliteedimärk, millega tunnustatakse vabatahtlike kaasamise head taset ja professionaalsust organisatsioonides. Esimesed märgised jagati 2015. aastal, tänaseks on vabatahtliku sõbra märgi pälvinud 35 ühendust ja avaliku sektori asutust. hoida. „Soov vabatahtlikuks hakata tuleb inimeste endi seest, aga oluline on seda tahet heas mõttes ära kasutada – inimesi vabatahtliku töö juurde tuua ja neid seal hoida. Täna kätte antav märk on kvaliteedimärk, mis näitab, et selle saanud organisatsioonid on võtnud vaevaks vabatahtlike kaasamise teekonna läbi mõelda ja sellesse panustada. Need seitse organisatsiooni teevad vabatahtlikega professionaalset, läbimõeldud ja operatiivset koostööd,“ ütles siseminister Andres Anvelt.

Päeva teises pooles teevad vabatahtliku tegevuse võrgustik ning mitmed teised vabatahtlike kaasavad ühendused ettevalmistusi käesoleva aasta novembris toimuvaks vabatahtliku tegevuse laadaks. Laat toimub Tallinna Lauluväljakul ning on suunatud Tallinna ja Harjumaa elanikele, kes seni ei ole vabatahtliku tegevusega kokku puutunud. Kokkusaamisel arutatakse laada korraldusküsimusi ning pikaajaline turundusjuht Kadri Ärm viib läbi minikoolituse, kuidas organisatsiooni efektiivselt turundada.

Lisainfo:

Eha Paas
Vabatahtliku valdkonna juht
Eesti Külaliikumine Kodukant
e-post: eha@kodukant.ee
tel: +372 517 0214
koduleht: http://vabatahtlikud.ee

Lisainfo vabatahtliku tegevuse võrgustiku kohta: http://vabatahtlikud.ee/organisatsioonile/vabatahtliku-tegevuse-vorgustik/

Lisainfo vabatahtliku sõbra märgi kohta: http://vabatahtlikud.ee/organisatsioonile/vabatahtliku-sobra-mark/

Vabatahtliku sõbra märgis antakse üle järgnevatele ühendustele:

Politsei- ja Piirivalveamet. Ida prefektuur

Eesti NATO Ühing (EATA)

Meeri Küla Arendamise Selts

JCI Toomemäe

Politsei ja Piirivalveamet. Lõuna prefektuur

Selts Raeküla

Noorteklubi Active