Uudised

Selgus Eesti parim väitlusvõistkond organisatsioonide hulgas

laine uudised-laine
14. juuni 2017
10. juunil korraldas sotsiaalne ettevõte SpeakSmart Tallinnas organisatsioonide vahelist väitlusturniiri PUNKT. Turniirist said osa võtta need, kes ei väitle professionaalselt, kuid tunnevad kirglikku huvi argumenteeritud mõtetevahetuse vastu. Turniiri peakohtunik on Riigikogu liige Yoko Alender.

„Väitlemine õpetab ühelt poolt mõtlema ja oma mõtteid argumenteeritult väljendama, aga teisalt ka vastaspoolt kuulama. Mina usun, et neid oskusi on Eesti ettevõtete hüppeliseks arenguks hädasti vaja. Näen iga päev oma töös, kui suur kasu on sellest, kui inimene oskab mõtteid struktureerida, kui meeldiv ja tulemuslik on vestelda partneriga, kui tema mõtted on argumenteeritud. Iga tänapäevane ettevõtte peab küsima: miks me oleme olemas, kelle jaoks oleme olemas? Edasi on oluline, et ühiselt leitud vastust ka iga ettevõtte töötaja oma mõtete, tegude ja tegevuse kaudu edasi anda oskab,“ selgitab PUNKT turniiri peakohtunik Yoko Alender.

Väitlusmeeskonnad olid kaheliikmelised ning väitlesid kahel teemal: „Automatiseeritud tööjõu kasutamist tuleks jõuliselt maksustada“ ja „Tasustatud asendusemadus tuleks seadustada“. Turniiri finaalis kohtusid võistkonnad Cobalt B ja Spontaanne, mille võitis kohtunike häältega 3:2 võistkond Spontaanne koosseisus Ulla Saar (Vaimo) ja Kati Pino (AB Magnusson). Ulla Saar oli ka turniiri parim kõneleja.

“See on väga tore, et SpeakSmart pakub võimalust saada osa väitlusest. Olen kunagi põhikoolis väitlusega tegelenud ja igatsesin seda. PUNKT turniir on sõbralik ja huvitav,” ütleb Ulla Saar, Vaimo jurist ja turniiri võitnud võistkonna liige.

Kati Pino advokaadibüroost Magnusson, kes on võitjate tandemi teine liige, sõnab: “Väga tore on, et ka väljaspool haridussüsteemi pakutakse võimalust väidelda ning minu jaoks oli vahva taas oma ülikooliaegse hobiga tegeleda. PUNKT on hea võimalus väitlemisega lähemalt tutvust teha ja loodan, et rohkem ettevõtteid avastab, et väitlemisoskus on vajalik ning julgustab oma töötajaid turniirist osa võtma. Oli mõnus ja huvitav laupäev ning võimaluse korral osalen järgmisel aastal jälle.”

Turniiri korraldab sotsiaalne koolitus- ja konsultatsiooniettevõte SpeakSmart, argumenteerimisoskuste õpetaja ning asutuste ja ettevõtete väitlusklubide korraldaja Eestis.

Lisainfo:

Iris Meigas

marketing@speaksmart.ee

www.vaitluspunkt.ee