artikkel

Septembri esimesel kolmel nädalal alustas pooltuhat Eesti skauti oma sügisest tegutsemishooaega

laine
Foto:

„Eesti Vabariigi juubeliaasta septembri kolmandaks nädalaks on ligi pooltuhat Eesti skauti alustanud oma sügisest tegevushooaega. Lisaks üle Eesti toimuvatele kohalike skaudiüksuste tegevustele on osaletud ka üleilmsetes ettevõtmistes ja nii olid ka skaudid osaliseks möödunud nädalavahetusel maailma koristuspäeval,“ ütles Eesti Skautide Ühingu peaskaut Kristjan Pomm.

Ülemaailmsel koristuspäeval andsid oma panuse lipkonnad Ökoskaudid, Keila Pantrid, Tormilind ja Tartu skaudid. Skaudivormides ja -kaelarättides noori ning vanemaid oli näha koristamas nii Ääsmäe parklas, Tallinnas Astangu laskemoonaladude juures, Koplirannas ning Tartu maakonnas Rõhu lähistel.

„Eeloleval tegevushooajal on eeldatavaks aktiivsete skautide koguarvuks tuhatkond. Suurimaks maailma skautluse ürituseks saab olema järgmise aasta suvel toimuv Skautide Maailmalaager ehk Maailmajamboree Ameerika Ühendriikides, kuhu on osalema minemas ka Eesti skaudid. Olulisim on aga regulaarne tegevus kohalikes skaudiüksustes, et pakkuda noortele ühist tegutsemisrõõmu ja anda ellu kaasa nutikust, teadmisi ja oskusi, et end parimal moel teostada ja olla tubliks kogukonnakonnaliikmeks,“ lisas peaskaut Kristjan Pomm. „Eesti Skautide Ühinguna saame rõõmustada ka selle üle, et lisaks eestlastele on meie liikmeskonnas arvestatav osas vene keelt rääkivaid noori ja nende tegevuse tunnustustuse märgiks on kindlasti ka Vabariigi President Kersti Kaljulaidi kohtumine Narva skautidega oma Narvas töötamise perioodil paar nädalat tagasi.“

Skautlik liikumine tugineb ennekõike vabatahtlikule tegevusele ja skaudijuhtideks on Eesti inimesed väga erinevatelt elualadelt ja just käesoleval nädalavahetusel on uute tegevust alustavate skaudijuhtide koolitus Tallinnas.

Eesti Skautide Ühing on enam kui tuhande liikmega noorteorganisatsioon, mis kuulub Skautide Maailmaorganisatsiooni, mille liikmeskonnas on kokku üle 40 miljoni skaudi üle kogu maailma, olles sellega maailma suurim mitteformaalset haridust andev noorte liikumine. Skautluse juurde ulatuvad Inglismaale ja sel aastal möödus 111 aastat skautluse sünnist.

 

Lisainfo:

Ene-Ly Lehtmaa, tel 53487034, koolitusjuht, Eesti Skautide Ühing

Kristjan Pomm, tel 509 7110, peaskaut, Eesti Skautide Ühing