artikkel

Suurejooneline heategevuskontsert Slava Ukraini kutsub aitama sõjas kannatanuid

laine
14. märts 2022
Foto:

Kolmetunnine sündmus läheb 16. märtsil kell 20:00 üheaegselt eetrisse Kanal 2, Postimees online’i, Raadio 2 ja Raadio 4 kanalitel. Sajad esinejad astuvad lavale, et koguda annetusi sõjapiirkonna haiglaid abistava MTÜ Slava Ukraini toetuseks.

“Ukraina vajab meie kiiret abi. Kontserdiga kutsume kõiki pingutama ühiselt kultuuri- ja heategevusmusklit, et seda pakkuda. Õhtu jooksul kogunenud annetustega saame aidata päästa inimelusid” sõnab kontserdi peaprodutsent Mart Normet. “Meie eesmärk on kokku koguda 300 000 eurot, mille eest ostab MTÜ Slava Ukraini kümme kiirabiautot või kiirabi teenindavat autot, sisustab need kõige vajalikuga ja saadab kiirelt otse sõjakoldesse, kust seda abi on meie käest küsitud.”

Kontserdil astuvad üles
🇺🇦 Svjata Vatra 🇺🇦 Ivo Linna 🇺🇦 NOËP 🇺🇦 Nublu 🇺🇦 Alika Milova 🇺🇦 Marko Matvere 🇺🇦 Lenna 🇺🇦 Mihkel Raud 🇺🇦 Hendrik Sal-Saller 🇺🇦 Metsatöll 🇺🇦 Curly Strings 🇺🇦 Gameboy Tetris 🇺🇦 Liis Lemsalu 🇺🇦 Genka 🇺🇦Terminaator 🇺🇦 Reigo Ahven 🇺🇦 Villu Veski 🇺🇦 Valter Soosalu 🇺🇦 Laura Põldvere 🇺🇦 Mari Kalkun 🇺🇦 Daniel Levi 🇺🇦 Jaan Jaago 🇺🇦 Mihkel Mälgand 🇺🇦 Raun Juurikas 🇺🇦 Liisi Koikson 🇺🇦 Ott Lepland 🇺🇦 Raul Ojamaa 🇺🇦Riho Sibul 🇺🇦 Britt Normet 🇺🇦 Rute Trochynskyi 🇺🇦 Vaiko Eplik 🇺🇦Marten Kuningas 🇺🇦 Eesti Rahvusmeeskoor 🇺🇦 Üle-eestiline neidudekoor Leelo 🇺🇦 Kammernaiskoor Sireen 🇺🇦 Kammernaiskoor Musamari 🇺🇦 Eesti Raadio Laulustuudio tütarlastekoor.

Kõnelevad 
🇺🇦Eesti Vabariigi president Alar Karis 🇺🇦David Vseviov 🇺🇦Heinz Valk 🇺🇦Tiit Pruuli 🇺🇦Philippe Jourdan 🇺🇦Erki Tamm

Õhtut juhivad
🇺🇦Jüri Butšakov 🇺🇦Robert Rool 🇺🇦Piret Laos

Alates teisipäevast on avatud annetusnumbrid, millega kogutakse raha MTÜ Slava Ukraini tegevuse toetamiseks:
🇺🇦9002406 – 10€
🇺🇦9002407 – 25€
🇺🇦9002408 – 50€

MTÜ Slava Ukraini viib koostöös mitmete organisatsioonide ja eraisikutega humanitaarabi otse Ukraina kõige tulisematesse konfliktikolletesse, et seal elusid päästa ning aidata haiglatel ja inimestel sõja tingimustes vastu pidada.

MTÜ Slava Ukrainit saab toetada ka otse pangakontol EE727700771007665845 (LHV). Makse kirjelduseks “Slava Ukraini”. Lisainfot saab veebilehelt www.slavaukrainiestonia.com.

Heategevusõhtu kohta saab värskeid uudiseid vastavalt Facebooki lehelt.

Kontserdiga soovivad korraldajad ja esinejad pöörata tähelepanu kõigile, kes on sõjas kannatanud, ning tänada organisatsioone ja inimesi, kes on appi tõtanud.

Kontsert sünnib kodanikualgatusena, mille on ellu kutsunud Andres Kõpper, Mart Normet, Anneli Savitski, Mihkel Sirelpuu, Priit Mikk, Valter Soosalu, Terje ja Ruslan Trochynskyi. Kontserti aitavad korraldada tosinad vabatahtlikud.

Kontserti toetavad oma tehnika ja meeskondadega: Alexela Kontserdimaja, Eventech, RGB, Levira, Fookus Pookus, Postimees Grupp, Eesti Rahvusringhääling ja väga paljud teised  ettevõtted ja eraisikud. 

Meediapäringud:
🇺🇦 Andrei Liimets
heategevuskontserdi kommunikatsioonijuht
+372 5666 5142