Uudised

Tallinn Bicycle Week mõtiskleb, võtab mõõtu ja näitab kino

laine uudised-laine
16. mai 2016

2.-5. juunini on Tallinn taas rohelise mõtteviisiga jalgrattafestivali Tallinn Bicycle Festival päralt. Selleaastane festival haarab sabast maikuiselt Eesti Linnaratturite Liidu kampaanialt ,,Reedel rattaga tööle“ ning keskendub igapäevasele rattakasutusele. Programmi on oodatud nautima nii tulised rattafanaatikud kui need, kes on alles sadulasse istunud või plaanivad seda lähitulevikus teha.

,,Oleme TBW korraldustiimiga veendunud, et erinevad rattateemalised sündmused aitavad rattasõitu populariseerida ning tõsta linnateedel sõitjate hulka. Ratas pole meie jaoks pelgalt sõiduvahend, vaid omaette sümbol, mis tähistab inimsõbralikumat linna. Näeme, et meie tegevus on loonud võimalusi positiivseteks muudatusteks ning tajume seeläbi ka meil lasuvaid kohustusi. Seetõttu oleme sõidurõõmu kuulutamise kõrval üheks järjepidevaks eesmärgiks seadnud rattaga liiklemise ohutusreeglite kinnistamise, alustades tulede kasutamisest lihtsa suunanäitamiseni välja. Ennekõike soovime nii TBW festivali kui ka Tourd’ÖÖ sõitudega näidata, et linnaratturid on olemas ning rattaga sõitmine on linnaliikluses igapäevaselt võimalik, nauditav ning teretulnud,” kinnitab festivali organisaator Tõnis Savi.

Festival saab alguse neljapäeval, 2. juunil traditsioonilise TBW seminariga, kus arutletakse linnarattakultuuri arengute, linnaruumiliste, ühiskondlike ja majanduslike mõjude üle. Reedel, 3. juunil saab nautidajuba 32. õhtust ühissõitu Tourd’ÖÖ, mis kulmineerub Sõpruse kino poolt esitletud ride-in rattafilmide seansiga Tallinna Velodroomil. Laupäeval, 4. juunil pakub Vabaduse väljakul pealtvaatamis- ja osalemislusti rattakultuuriüritus Velotiks, mis koondab enda tiiva alla erinevad rahvusvahelised võistlused. Viimaste seas saab vaadata rattakullerite Alleycat-võistlust, trikirataste Flatland võistlust, millest võtab osa ka oma ala tipptegija Jorge ,,Viki” Gómez, ning eelmise aasta festivalil esmaesitluse saanud rattapolot.

Tarkust ning kogemusi jagatakse rattahoolduse ja -remondi töötubades, mille raames kuuleb kindlasti ka nippe igapäevaseks rattakasutuseks. Tähelepanuta pole jäetud ka ratturite pealekasvu – lapsed saavad end proovile panna vigursõidus, joonistada ning meisterdada. Laupäev lõppeb Telliskivi Loomelinnaku Mustas saalis Goldsprintsi klubiööga, kus keerutab plaate RedBullMusicAcademy vilistlane XXXY ehk Rupert Taylor. Muule meelelahutusele lisaks tuuakse taaskord välja legendaarsed pukirattad ning testitakse väntajate lihaseid ning kaasaelajate häälepaelu.Festivalile paneb punkti pühapäeval, 5. juunil toimuv Rattapiknik, mis nagu tavaks saanud, toimub esialgu müstikalooriga kaetud looduskaunis linnaäärses asukohas.

Tallinn Bicycle Week toimus esmakordselt Euroopa Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames. Festival tutvustab, uurib ja arendab jalgrattakultuuri Tallinnas ja teistes Eesti linnades. TBW tegi algust Tourd’ÖÖ grupisõitudega ja teiste rattasündmustega, mis aset leidnud juba kuuel hooajal Tallinnas, Tartus, Paides, Pärnus ja Viljandis. Suurem osa sündmusi on osalejatele tasuta!

Tallinn Bicycle Weeki ajalugu saab uurida: www.tbw.ee

facebook.com/tallinnbicycleweek

instagram.com/tallinnbicycleweek
vimeo.com/tallinnbicycleweek

Lisainfo:
Tõnis Savi
+37255594282
tonis@linnaratturid.ee