Uudised

Tallinn küsib arvamusi peatänava kujundamiseks

laine uudised-laine
23. november 2015

Tallinna linn soovib Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks anda tallinlastele euroopaliku ja inimsõbraliku peatänava ning küsib selle läheduses olevate asutuste arvamust. Kui pealinna peatänav ka sulle korda läheb, anna oma arvamusest teada.

Peatänavaks nimetatakse siin Pärnu maantee ja Narva maantee südalinna-poolseid otsi Vabaduse väljakust Pronksi tänavani. See on harukordne võimalus läheneda südalinna linnaruumi arendamisele terviklikult, anda suurele südalinna alale hoopis uus ja läbimõeldud kvaliteet. Eesti Arhitektuurikeskus korraldab koos Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga Tallinna peatänava ja külgnevate alade planeerimist ning selleks vajalikke ideekonkursse.

Nimetatud piirkonnas või selle lähialal toimetajatelt soovitakse teada nende nägemust nii peatänava piirkonna praeguse olukorra kui vajalike muudatuste kohta tulevikus. Arvamusi ja hinnanguid kasutakse küsitlusandmete analüüsis anonüümselt ja üldistatuna, kuid vajadusel soovitakse kindlasti ära kuulata ka konkreetsemad, küsitluse teemast laiemad ettepanekud ja nägemused.

Vastuseid oodatakse kuni 30. novembrini 2015. Küsimustikule vastamine võtab aega 12-20 minutit.

Siit leiate lingi küsitlusele.

Tiit Sild
Tallinna Peatänava projektijuht
tiit@sportsport.ee
+37255601425