Uudised

Tallinna ligipääsetavuse arutelu

laine uudised-laine
3. november 2023

Detsembris toimub MTÜ Nagu Sina algatusel Tallinna linnaosade huvitatud elanike ja linnaosavanemate kohtumine, kus arutatakse olulisi teemasid ja küsimusi, mis on seotud ligipääsetavama ja kaasavama keskkonna loomisega linnas.

Kohtumine annab erinevat sorti erivajadustega inimestele võimaluse esitada küsimusi ja pakkuda lahendusi probleemidele, millega nad oma linnaosades kokku puutuvad.

Peamised aruteluteemad on järgmised:

  • Avaliku ruumi juurdepääsetavuse küsimuste käsitlemine, et tagada kõigi kodanike mugav elukeskkond.
  • Erivajadustega inimeste osalemise toetamine kultuuri- ja muudel avalikel üritustel, kõrvaldades takistused, mis piiravad nende täielikku kaasatust linna ellu.
  • Erivajadustega inimesi hooldavate perede toetusmeetmete läbivaatamine, sealhulgas juurdepääs tervishoiu- ja haridusteenustele.
  • Puuetega inimeste kaasamine linnaarenguga seotud otsuste tegemise protsessi, eesmärgiga luua õiglasem ühiskond.

Nende ja muude küsimuste arutelu toimub eesti ja vene keeles.

Kohtumine toimub 1. detsembril kell 11.00 Lasnamäe Linnaosa Valitsuse 1. korruse saalis (Pallasti tänav 54). Kohtumisest võtavad linna poolt osa Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko, Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap, Pirita linnaosa vanem Kaido Saarniit, Haabersti linnaosa vanem Oleg Siljanov, Mustamäe linnaosa vanem Aivar Riisalu, Kesklinna vanem Monika Haukanõmm, Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri ja Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe. Samuti võtab kohtumisest osa ka Tallinna abilinnapea Betina Beškina, kelle halduses on sotsiaalvaldkonna küsimused.  

Osalema on oodatud kõik huvitatud elanikud ja organisatsioonid, kes soovivad panustada kaasavama ja toetavama Tallinna ühiskonna loomisesse. Peale sissejuhatavat ettekannet saavad kõik soovijad jagada oma ideid ja ettepanekuid kui ka esitada küsimusi linnaesindajatele.

MTÜ Nagu Sina
info.nagusina@gmail.com