Uudised

Tallinnas lahatakase Putini režiimi mõju naaberriikidele

laine uudised-laine
3. august 2016

Avatud Eesti Fond annab teada, et 3. augustil Tallinnas toimuval rahvusvahelisel ümarlaual „Baltimaad: riigid Putini kleptokraatia eesliinil“ lahkavad tippteadlased Venemaa valitseva režiimi halvavat mõju oma naaberriikidele ja rahvusvahelisele julgeolekule.

Ümarlaud toimub koostöös Washingtonis asuva Hudsoni Instituudi Kleptokraatia Initsiatiiviga, mis uurib avaliku võimu rikastumist kodanike arvelt ning võitleb ohtudega, mida tekitavad korrumpeerunud ja autoritaarsed režiimid. „Vladimir Putini kleptokraatia seab tõelisse ohtu Balti riigid ning seab nad selle lahingu eesliinile. Seetõttu on Tallinna arutelu eesmärk tõmmata kleptokraatiale suuremat tähelepanu ning analüüsida seda rahvusliku julgeoleku valguses,“ selgitas Avatud Eesti Fondi juhataja Mall Hellam.

Arutelul osalevad Peter Podkopajev (Kleptokraatia Initsiatiiv, USA), Hudsoni Instituudi juhtivekspert Venemaa teemadel Marius Laurinavičius (Leedu), Nikita Kulatšenkov (Korruptsiooni vastu võitlemise fond ehk Aleksei Navalnõi Fond, Venemaa), Vilniuse Ülikooli Rahvusvaheliste Suhete ja Poliitikateaduste Instituudi õppejõud ja Freedom House’i Leedu haru projektijuht Vytis Jurkonis ning Asso Prii (SA Korruptsioonivaba Eesti). Vestlust juhib Neeme Raud (Eesti Rahvusringhääling). Arutelu lõpeb küsimuste ja vastuste vooruga.

Arutelul esitletakse ka Hudsoni Instituudi Kleptokraatia Initsiatiivi arhiivi, mis võib osutuda kasulikuks infoallikaks näiteks Balti riikide ajakirjanikele, kuna sisaldab rohkelt dokumente, mis enne arhiivi loomist ei olnud kättesaadavad.

Lisainfot algatuse kohta: http://kleptocracyinitiative.org