artikkel

Täna selguvad kodanikuühiskonna aasta tegijad ja aasta vabatahtlikud

laine
Foto:

Täna kuulutatakse välja kodanikuühiskonna aasta tegijad ja aasta vabatahtlikud. 200 esitatud kandidaadi seast tunnustatakse enam kui kaht tosinat organisatsiooni ja inimest, kes on andnud Eesti ühiskonda suure panuse.

“Aktiivsete inimeste tunnustamisel on ühiskonnas oluline roll. Tunnustamist ei ole kunagi liiga palju. See, et konkursile esitati nii palju tublisid inimesi, näitab, et Eesti inimesed märkavad ja hoolivad oma kogukonnast. Loodan ja usun, et sellised tunnustused aitavad hoida või tuua veelgi sära juurde tegusate inimeste silmadesse. Tugev kodanikuühiskond on üks riigi nurgakividest,“ ütles siseminister Kristian Jaani.

“Rõõm on näha tunnustatavate seas niivõrd eriilmelisi inimesi ja ühendusi, kes tegutsevad Eesti eri paigus ja väga erinevates valdkondades – kultuuri edendamisest inimõigusteni ja linnaruumist vaimse terviseni. Selline rikkalikkus ja eeskujude rohkus näitavad kodanikuühiskonna tugevust,” lisas Vabaühenduste Liidu juhataja Kai Klandorf.

Tunnustused annab üle Eesti Vabariigi president Alar Karis. Päeva juhib Anu Välba. Muusikaline tervitus Alika Milovalt.

Tunnustamist korraldab Vabaühenduste Liit koostöös Siseministeeriumi, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Eesti Vabariigi presidendi kantseleiga.

Lisainfo:

Inna Laanmets 
tunnustamissündmuse korraldaja 
Vabaühenduste Liit 
inna@heakodanik.ee 
+372 501 1482