artikkel

Tänastel annetamistalgutel teevad tuhanded inimesed üle Eesti head

laine
Foto:

Täna toimuvad üle-eestilised annetamistalgud. Erinevate ühiskondlike probleemide lahendamiseks küsib tuge 155 algatust, mille seast iga annetaja saab leida endale sobiva talgukaardilt aadressil www.annetamistalgud.ee.

“Eesti heategevusühingutele on lõppev aasta toonud palju lisatööd,” ütleb annetamistalgute üks korraldajaid, presidendi vabakonnanõunik Urmo Kübar. “Osa ühinguid on tegutsenud eesliinil, aidates toime tulla viirusekriisist kõige valusamalt pihta saanud gruppidel. Teised jätkasid oma sihtrühmade aitamist varasemast kitsamates tingimustes, kus näiteks inimeste tervise hoidmise huvides tuli ära jätta mitmeid tavapäraseid heategevusüritusi. Annetamistalgud on võimalus neid ühinguid tänada ja toetada, tähistada üheskoos kõike seda, mis Eestis heategijate abil korda saadetud.”

2019. aastal annetati Eestis rekordilised 47 miljonit eurot, kuid viimase World Giving Indexi kohaselt annetab endiselt vaid umbes neljandik elanikest. Annetamistalgute eesmärk on muuta annetamine ühiskonna harjumuspäraseks osaks ning tuua heategevuse juurde rohkem inimesi.

Valdavalt virtuaalselt toimuvatel talgutel koguvad annetusi vabaühendused nii mandrilt kui saartelt, linnadest kui külakogukondadest. Näiteks Kiusamisvaba Kooli toetades viib iga 10-eurone annetus programmi uue lapseni. Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond hoiab annetuste abil ämmaemandate vaimset tervist kõikides Eesti sünnitusosakondades. Kes annetab Arvamusfestivalile, see saab järgmisel festivalil Paides kogeda oma annetuse abil tehtud tänavakunsti. JCI Jõulupuu kutsub tegema jõulukinke vähekindlustatud perede lastele. Maarja Küla kogub toetust muusikastuudio loomiseks. MTÜ Seebihokiturniirid kogub annetusi III seebihokiturniiri korraldamiseks Avinurmes. 

Kõik talgud leiab talgukaardilt www.annetamistalgud.ee.

Annetamistalgutega ühineb taas ka Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud annetuskeskkond “Ma armastan aidata“, kuhu on koondunud enam kui 50 heategevusorganisatsiooni. Mida rohkem inimesed 1. detsembril annetuskeskkonnas annetavad, seda rohkem panustab ka Swedbank: 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ning 30 000 ja enama puhul 30 000 eurot. Sel moel soovib Swedbank innustada inimesi annetama ja aidata omalt poolt kasvatada tehtud annetuste mõju.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all. 1. detsembril ja selle vahetus ümbruses korraldatakse üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri. 

2019. aasta annetamistalgutel koguti Eestis 111 kampaania ja ürituse raames kokku 128 000 eurot.

Lisateave ja meediapäringud:
Andrei Liimets
Vabaühenduste Liit
+372 56665142
andrei@heakodanik.ee