artikkel

Tänastel annetamistalgutel teevad tuhanded üle Eesti head

laine
30. november 2021
Foto:

Täna toimuvad kolmandad üle-eestilised annetamistalgud. Talgukaardil www.annetamistalgud.ee ootab 128 algatust, mille toetajate sekka on igaühel võimalik astuda.

“Kolmandatel annetamistalgutel on juba kogenud heategevusorganisatsioonide kõrval rõõm näha paljusid uusi talgutega liitujaid. Samuti on hea meel näha, kui vabaühendused teevad annetuste kogumisel koostööd või suunavad osa neile tulnud annetustest hoopis edasi kellegi teise toetuseks. Sellised arengud toovad heategevuse juurde aina enam inimesi,” ütles annetamistalgute korraldaja Helen Talalaev.

128 talgukaardile jõudnud algatuse seast leiab nii üle Eesti tegutsevaid vabaühendusi kui ka kogukondlikke ettevõtmisi paljudest eri valdkondadest, kes küsivad annetusi erinevate ühiskondlike probleemide lahendamiseks.

Valdavalt virtuaalselt toimuvatel talgutel kogutakse annetusi näiteks vaimse tervise ja mitmete haridusalgatuste toetuseks, erivajadustega inimeste elukvaliteedi parandamiseks, hoonete taastamiseks, jõulurõõmu toomiseks lastele ja eakatele, loomade varjupaikadele üle Eesti, demokraatia tugevdamiseks ning ebavõrdsuse vähendamiseks.

Kõik talgud leiab talgukaardilt www.annetamistalgud.ee.

Annetamistalgutega ühineb Swedbanki ja Heateo Sihtasutuse loodud annetuskeskkond “Ma armastan aidata“, kuhu on koondunud enam kui 50 heategevusorganisatsiooni. Mida rohkem inimesed talgupäeval annetuskeskkonnas annetavad, seda rohkem panustab ka Swedbank: 10 000 euro täitumisel lisab pank 10 000 eurot, 20 000 puhul 20 000 ja nii kuni 40 000 euroni välja. Sel moel soovib Swedbank innustada inimesi annetama ja aidata omalt poolt kasvatada tehtud annetuste mõju.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all. 30. novembril ja selle vahetus ümbruses korraldatakse üle maailma kampaaniaid ning üritusi, et leida uusi annetajaid, tugevdada sidet olemasolevatega ning edendada annetamiskultuuri. 

2019. aasta esimestel annetamistalgutel koguti Eestis 128 000 eurot, mullu 182 000. Annetamistalgute eesmärk on muuta annetamine ühiskonna harjumuspäraseks osaks ning tuua heategevuse juurde rohkem inimesi.

Lisateave ja meediapäringud:

Andrei Liimets
Vabaühenduste Liit
+372 56665142
andrei@heakodanik.ee