Uudised

Tartu ja Narva noored vahetavad nädalaks kodud ning keelekeskkonna

laine uudised-laine
6. veebruar 2017
6.-11 veebruarini toimub Eesti Õpilasesinduste Liidu korraldatav õpilasvahetusprogramm, mille eesmärgiks on aidata kaasa vene ja eesti keelt kõnelevate noorte omavahelisele lõimumisele. Nädala lõpetab Õpilasliidu traditsiooniline talvekool, kuhu on oodatud õpilased üle Eesti.

Esmaspäeval, 6. veebruaril alustavad 10 vene ja 10 eesti keelt kõnelevat noort koolinädalat hoopis teises linnas. Esmakordselt toimuvas projektis osalevad Tartu ja Narva õpilased, kes linnad ja koolid nädalaks vahetavad ning teise keelega keskkonda astuvad.

“Aastate jooksul oleme märganud, kuivõrd vähe suhtlevad omavahel eesti- ja venekeelsed noored. Praegune väike probleem aga muutub edaspidi aina suuremaks. Et Eesti õpilaskonda lähendada, toome noored üksteisele lähemale ja räägime avameelselt kitsaskohtadest,” sõnas projektijuht Maris Neeno. “Tohutult positiivne on näha, et noored on nii aktiivsed ja tahavad sellistest üritustest osa võtta. Õpilasliidu aktivistid teevad tõsist tööd, et projekt sujuks ja kõik õnnestuks.”

Õpilasvahetuse neljandal päeval on vahetusõpilastele korraldatud kultuuripäev kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks. Narvalased veedavad päeva Eesti Rahva Muuseumis ning tartlased Narva linnuses ja Bastioni käikudes.

Pärast vahetusnädalat saavad 10.-11. veebruaril Vinni-Pajusti Gümnaasiumis toimuvas talvekoolis “We go together” kokku vahetusprojektis osalejad ja teised huvilised. Talvekoolis jagavad vahetusõpilased oma kogemusi, töö- ja arutelurühmades arutatakse eesti ning vene keelt kõnelevate koolinoorte muresid, koos ekspertidega leitakse lahendusi. Lisaks sisulisele tööle ootab noori ka meelelahutuslik programm.

Noortele keeleõppe ja -kümbluse huvilistele on veel 7. veebruarini avatud talvekooli registreerumine. Täpsem info: https://goo.gl/2e8oL2

Eesti Õpilasesinduste Liit on 1998. aastal asutatud Eesti üld-, kutse- ja erihariduskoolide õpilasesindusi ühendav mittetulundusühing, mis oma 173 liikmesõpilasesindusega esindab pea 90 000 õpilast terves vabariigis.

Lisainfo:
Maris Neeno
kultuurivaldkonna juht
Eesti Õpilasesinduste Liit
+372 5885 7579
maris.neeno@opilasliit.ee