Uudised

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi juhib taas Küllike Saar

laine uudised-laine
4. jaanuar 2016

Alates jaanuarist on SA TÜ Kliinikumi Lastefondi eesotsas taas Küllike Saar, kes viibis alates 2014. aasta augustist lapsehoolduspuhkusel.

Siiski ei naasnud Saar tegevjuhi kohale, vaid võtab Lastefondi juhtimise enda hoole alla nõukogu esinaisena. Sellega seoses muutub ka fondi juhtimissüsteem ja töökorraldus.

“See tähendab, et kaotasime Lastefondi struktuurist tegevjuhi koha ja juhatuse liikmeks asub praegune toetustaotluste juht Eveli Ilves. Nõukogul saab aga fondi igapäevases juhtimises olema natuke olulisem roll kui varem,” selgitas vastne esinaine. Ta lisab, et Lastefondi tegevmeeskonnaga liitus ka arendus- ja projektijuht, kes hakkab fondi eesmärke koos kahe teise töötaja ja vabatahtlikega ellu viima.

Küllike Saar on olnud Lastefondis tegev alates 2007. aastast, mil asus toonase tegevjuhi Merike Kaunissaare kõrval fondi turundusjuhiks. Alates 2008. aasta sügisest täitis ta aga juba tegevjuhi rolli, mille täitmine on katkenud vaid lapsehoolduspuhkustel viibimise ajal aastatel 2012-2013 ja 2014-2015. Küllike Saar on omandanud magistrikraadi TÜ majandusteaduskonnas ning töötanud varasemalt ka Tartu linnavalitsuses linnaarengu spetsialistina.

Lastefondi nõukogu vajas uut juhti seoses senise esimehe Jaan Kelderi tagasiastumisega, kellele lisaks lahkusid  möödunud aasta lõpus fondi nõukogust ka Peeter Tulviste ja Reet Hääl. Uue liikmena aga asus jaanuaris Lastefondi nõukogusse ettevõtja ja rahvusvahelise tarkvaraarendusettevõtte Nortal ASi tegevjuht Priit Alamäe. Seega jätkab fondi nõukogu Küllike Saare juhtimisel tegevust seitsmeliikmelisena.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku ligi kolme miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

Lisainfo:
Küllike Saar
kyllike@lastefond.ee
+372 524 6580