Uudised

TEDxNarva toob Ida-Virumaale tehnoloogiavaldkonna väljapaistvad tegijad

laine uudised-laine
5. oktoober 2015

Laupäeval, 10. oktoobril toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis teist korda TEDx-konverents, mille selle aasta teemadeks on meid ümbritsevad tehnoloogiad ja inimeste suhestumine tehnikaga.

TEDxNarva inspiratsioonikonverentsil esinevad teiste seas Eesti tuntud režissöör ja meediaekspert Ilmar Raag, ehtekunstnik Darja Popolitova, keraamika 3D printeri üks loojatest Ljudmila Georgijeva, pikalt Eesti ja Soome insenerialase ajakirjanikuna töötanud Tarmo Virki, Prototroni juhataja Siim Lepisk, Palestiinast päris idufirma Bolt Knot CEO Ismat Tuffaha, noor teadur, psühholoog ja arengubioloog Hendrik Luuk, muusik ja ärimees Oleg Sõnajalg, eesti kirjanik ja luuletaja P. I. Filimonov ning  loovkirjutaja ja ajakirja Slacker peatoimetaja Anne Vetik.

Ennekannetevaheliste pauside ajal on samuti rohkesti tegutsemist ja uurimist: kolledži fuajees saab suhelda NATO humanoid-robotiga, vaadata 3D-printeriga loodud keraamilisi esemeid, imestada renoveeritud vintage jalgrattaid ning jälgida Robotalu robotite võistlusi.

„TEDxNarva konverentsi eesmärgiks on inspireerida inimesi kaasa mõtlema ja tegutsema, jagame huvitavaid ja uudseid ideid ning erinevaid võimalusi koostööks. Tänavu pakub TEDxNarva inspiratsiooni meie ümbritsevatest tehnoloogiatest ja mõtiskleb tehnoloogia koha ja vajaduse üle meie elus. Siinosas tehnoloogiad ongi väga erinevad ja meie suhtlemine ja osalemine tehnikamaailmas võib olla vägagi paradoksaalne. Narva TEDx-konverents räägib tehnoloogiatest laiemalt: start-up’id ja ettevõtlikus, loovus ning teadus“, ütles TEDxNarva eestvedaja Jana Pavlenkova.

TEDxNarva toimub kolmes keeles: eesti, inglise ja vene keeles ning kohapeal on tagatud sünkroontõlge eesti ja vene keelde. Konverentsi osalustasu on seitse eurot ja registreerimine on avatud ürituse kodulehel: www.tedxnarva.ee

TED on 1984. aastal USAs alguse saanud ja nüüdseks nädalapikkuseks kasvanud inspiratsioonikoolitus, kus oma ala spetsialistid räägivad kokkutulnutele veerand tunni jooksul oma eduloo. TEDx on väiksemas mastaabis korraldatud üritus, mis võimaldab kokkutulnud inimestel saada TED-konverentsi sarnast kogemust. TEDx hõlmab ühtaegu sõnavõtte elavas esituses ja TED-i kõnesid videote vahendusel. 2014. aastal toimus enam kui 10 000 TEDx-konverentse enam kui 160 riigis enam kui 50 keeles. TEDxNarva on Eesti ainus väljaspool Tallinna ja Tartut toimuv TEDx.

Lisainfo:
Jana Pavlenkova
Ida-Viru Maavalitsus
Arengu- ja planeeringuosakonna peaspetsialist
Jana.Pavlenkova@ida-viru.maavalitsus.ee
Tel.:  +372 525 8066