artikkel

Teeme manifesti, teeme koos!

laine
Foto:

Riigikogu valimised ootavad ees järgmise aasta märtsis ja erakonnad koostavad juba valimisprogramme. Vabaühenduste Liit on nende tarbeks eelnevatel aastatel vabakonna poolt manifeste ja soovitusi koostanud. Nii ka sel aastal. 

Demokraatia sisuks on koostöö. Teeme ka manifesti võimalikult demokraatlikult, koosloomes kõigiga, kes selleks valmis. Vaatame üle eelmistes manifestides kõlanud ettepanekud – mis tehtud, mis tegemata, mis jätkuvalt aktuaalne, mis enam mitte. Arutame, kas lauale peaks käima ka täiesti uusi ideid. 

Arvatavasti on mõnel ühendusel juba omad manifestid valmimas. Kindlasti on üldisemaid vabakonda puudutavaid teemasid ja valupunkte, mille eraldi väljatoomine oleks asjakohane ka ühises pöördumises. Ikka selleks, et vabaühendusi puudutavad vajadused saaksid suuremat tähelepanu ja leiaksid kajastamist erakondade programmides.  

Plaan on järgmine.  

14. juunil saame Tallinnas kokku. Kes saab, ootame kohapeale, kes soovib, saab osaleda veebis. Kes ei saa üldse osaleda, neilt ootame kirjalikke ettepanekuid, mõtteid ja tähelepanekuid jooksvalt kuni 4. juulini meiliaadressile tarvo@heakodanik.ee

27. juuniks avaldame mustandi ja ootame 4. juulini tagasisidet. Seejärel arutame lisandunud ettepanekuid ja kommentaare. 

11. juuliks saab manifest valmis! 

Palun registreeri oma osavõtt 14.06 kell 10:30-12:30 toimuvale koosloome kohtumisele hiljemalt 9. juuniks. Seejärel anname ka teada täpsema kohatumispaiga.