Uudised

Terve Eesti Sihtasutus kutsub noori fantaseerima mittesuitsetamisest ja vähesemast joomisest

laine uudised-laine
8. veebruar 2016

Terve Eesti Sihtasutus kuulutab välja esseekonkursi noortele teemadel “Milline oleks Eesti, kui keegi ei suitsetaks?” ja “Milline oleks Eesti, kui inimesed jooks poole vähem?” Töid oodatakse kuni 10.02.2016.

Noori julgustatakse kirjeldama oma visiooni Eesti ühiskonnast, kui me jooks alkoholi poole vähem ja ei suitsetaks. Arutletagu selle üle, kuivõrd keskkond meie käitumist mõjutab. Kuidas tähistaksime sündmusi maandaksime stressi, leiaksime sõpru ja tooksime ellu põnevust, kui suitsetamine ja alkoholi tarbimine oleks tabu, mitte norm?

Osalema oodatakse noori kahes vanusegrupis:

• 8.–9.klass

• 10.–12.klass.

Esee soovituslik pikkus on kuni 10 000 tähemärki, see tuleb esitada essee eesti keeles, DOC-vormingus, ning lisada sellele autori ees- ja perekonnanime, vanuse ja kontaktandmed (e-postiaadress ja kontakttelefon).

Töid oodatakse kuni 10.02.2016 aadressil eessee@terve-eesti.ee.

Esseesid hindamisel peab žürii silmas, kuivõrd argumenteeritult suudetakse oma seisukohti kaitsta. Mõlemast vanusekategooriast ja teemast valitakse välja parimad kirjutajad, kes saavad auhinnaks tahvelarvuti SamsungGalaxyTab.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 24.02.2016.

Terve Eesti SA eesmärk on aidata kujundada tervist toetavamat käitumist Eesti elanike seas. Vestleme avatult ühiskonnas sisse harjutud müütidest ja hoiakutest keerulistel terviseteemadel ning soovime terviseteadlikkuse tõstmise ja uute kokkulepete abil vähendada ärahoitavaid surmi Eestis.

Esseekonkurss on osa „Joome poole vähem!“ projektist, mida rahastavad Norra toetused ja Sotsiaalministeerium.

Lisainfo:

Triin Sokk
essee@terve-eesti.ee