Uudised

TMW10! Fenno-Ugria ja Hõimupäevade lava

laine uudised-laine
2. aprill 2018
Rahvusvahelise linnakultuuri fesitvali Tallinn Music Week avaõhtul, neljapäeval 5. aprillil tutvustab Fenno-Ugria Telliskivi loomelinnakus F-Hoone Mustas Saalis (sissepääs Telliskivi tänavalt) eesti äärealade ja teiste soome-ugri rahvaste iidset pärimusmuusikat, mis koos tundlike ja meisterlike improvisatsioonidega loob lummavaid kõlamaastikke ning sildu iidse ja tänase vahel.

Interneti eelmüügist pileti ostnute vahel loosime välja esinejate heliplaate!

Ajakava:
18:00 uksed
19:00 Sattuma (RU)
19:50 Folktrio AR-GOD (EE)
20:40 Mari Kalkun (EE)
21:30 Maria Kalaniemi & Eero Grunström (FI)
22:20 Unejõgi (SE)

Õhtu alguses rändame iidsesse metsade, järvede ja müütide maale Karjalasse, kust on külla tulnud sealne tuntuim folkbänd Sattuma, kes näitab, kuidas traditsioone saab kaasaegse kõlaga elus hoida ja eri žanritega segada, mängides nii kaasahaaravaid tantsulugusid ja lüürilisi laule kui ka õhulisi instrumentaalpalasid.

Udmurdi-Eesti trio AR-GOD tõlgendus rahvamuusikast rikastab udmurtide, bessermanide ja eestlaste muusikalist pärimust ning ühendab selle suurema maailmamuusika sfääriga. Laval on Maria Korepanova, Nikolai Anisimov ja Toivo Sõmer.

Võrumaalt pärit folklaulja Mari Kalkun toob kodust kaasa oma väga unikaalse ja vana keele, põimib seda oskuslikult üleilmsete ja kohalike helidega ning peegeldab nende kahe vastuolust ja sünergiast sündinud hingemaastikke.

Maria Kalaniemi on praegu üks Soome juhtivaid akordionimängijaid. Ta on tehniliselt suurepärane mängija ja tundlik improviseerija. Kalaniemi muusikat innustab Põhja-Karjala rikkalik loodus, samuti võib sealt kuulda soomerootslaste vaimset pärandit.

Õhtu lõpetab Meelika Hainsoo ja Mirjam Tally duo Unejõgi, mis ühendab eesti regilaule elektroonikaga. Unejõgi kulgeb mööda müütilisi regilaule, viies kuulaja endaga kaasa aegadetagusesse ja pisut kummalisse maailma.

Korraldaja:

MTÜ Fenno-Ugria Asutus

fennougria.ee

Piletiinfo:

Piletilevi eelmüügist 10 eurot
Uksel ja sündmuse päeval 12 eurot
Telia Eesti klientidele kehtib 20% soodustus kõigile TMW passidele ja piletitele