Uudised

Toidupäästjad avavad uue jagamispunkti Tartu turuhoone ees

laine uudised-laine
26. august 2021

Neljapäeval, 26. augustil kell 17 avab Tartu Toidujagamine koostöös Tartu Turuga turuhoone ees juba neljanda avaliku toidujagamispunkti. Sinna saavad söömiskõlblikku, kuid endal üle jäänud toitu viia toitlustusasutused, kauplused ja kõik inimesed. Jagamispunkt on avatud 24/7 ja sealt võib tasuta toitu võtta igaüks.

“Oleme tänulikud, et Tartu Toidujagamine meie poole sellise koostööpakkumisega pöördus,” sõnas Tartu Turu juhataja Rene Kiis. “Turg on linnakodaniku jaoks oluline ja meile ning turu kauplejatele teeb heameelt, et saame kaasa aidata toiduraiskamise vähendamisele.”

Turuhoone toidujagamispunktis on nii külmik kiiremini riknevatele toiduainetel kui ka riiul kuivainetele, pagaritoodetele ja köögiviljadele. Samuti on kapis kirjas kasutamise reeglid, et kõigil soovijatel oleks ühtemoodi mugav ja meeldiv toidujagamispunkti kasutada. Avamisel on võimalik toitu kaasa võtta või punkti tuua, saada infot toidu päästmise kohta ja liituda Tartu Toidujagamise vabatahtlikega.

Tartu Toidujagamine ootab alati ettepanekuid ettevõtetelt, kes soovivad toitu päästa. Toidu päästmine ühendab kogukondi ja ka uus toidujagamispunkt sai teoks tänu heale koostööle. Tartu Turg pakkus soodsa asukoha, Tartu linn aitas punkti ehitada, A. Le Coq toetas külmkapiga ja heatahtlikud tartlased kinkisid vajaliku pikendusjuhtme ning abistasid jagamispunkti transportimisel.

Kasper Keps, Tartu Toidujagamise liige ja Turuhoone punkti projektijuht: Esmakordselt oli toidujagamispunkt Autovabaduse puiesteel ja kuna tartlased on kapid hästi vastu võtnud, nägime võimalust sellest punktist teha alaline punkt turuhoone juurde. Tänan Tartu Toidujagamise nimel Tartu Turgu kiire ja sujuva koostöö eest ja et saame oma neljanda kapi avada nii populaarses ja läbikäidavas kohas. Samuti on see mugav võimalus just turul kauplejate toidu ülejääkide realiseerimiseks, et söömiskõlbulik toit ei peaks lõpetama prügikastis.

Turuhoone toidujagamispunkt on Tartus juba neljas. Kodudes, kauplustes või söögikohtades üle jäänud toitu saab tuua ka Aparaaditehase, Barlova ja Genialistide toidujagamispunkti. Eestis visatakse aastas ära kokku hinnanguliselt 164 miljoni euro eest söömiskõlblikku toitu. Tänu toidujagamispunktidele on omanikku vahetanud mitu tonni toitu, mis muidu oleks prügikastis lõpetanud. 

Tartu Toidujagamise kohta saab lisainfot Facebooki lehelt Foodsharing Tartu või e-maili teel tartutoidujagamine@protonmail.com.
Manusena on kaasas foto avatavast punktist ja rikkalikust toiduvalikust selle külmikus.

Lisainfo:

Kasper Keps
Tartu Toidujagamise liige
kasperkeps@gmail.com 
5672 5359