Uudised

Tule digituppa uurima, kuidas oma esitlused meeldejäävamaks muuta!

laine uudised-laine
9. oktoober 2017
Kas Sina teadsid, et tänapäeval saab on konverentside jms esitlusmaterjalide koostamiseks lisaks MS PowerPointile ka märksa interaktiivsemaid, kaasahaaravamaid variante, mis asjaarmastajalegi jõukohased? Sel neljapäeval, 12.10 kell 15.30-17.00 toimub huvilistele üle Eesti juba kolmas digitöötuba. Seekord tutvustame e-esitlusoskusi.

Üsna sageli olen kohanud erinevate vabaühenduste esindajad mitmesugustel konverentsidel, seminaridel, töötubades jm nii esinejate kui moderaatoritena ning samuti ka äriorganisatsioonidele oma tooteid-teenuseid tutvustamas. Tihtipeale on esitlus koostatud MS Powerpointis, mis ei ole sugugi halb lahendus, kuid samas on veel rakendusi, milles esitluse koostamine võib olla hoopis lihtsam või tulemus kuulajatele-vaatajatele meeldejäävamgi!

Järgmises digitöötoas võtamegi fookusesse selle, millised digilahendused aitavad vabaühendustel parandada esitlusoskusi ning olla oma kõnes ja ettekannetes veenvamad. Õpime, kuidas luua oma esitlustele väga lihtsate vahenditega GoogleEsitlused ja Prezi. Uurime, kuidas luua helindatud esitlust Knovio keskkonnas. Katsetame erinevaid võimalusi ettekande tegemisel kuulajate kaasamiseks väikeste küsitluste kaudu. Selle korraldamiseks on üks võimalik abivahend nt Mentimeeter, worksup jne.

Aktiivseks osalemiseks tuleb kasuks, kui olemas on Google konto ja ka uuendused arvutis ja programmides võiksid olla tehtud (vt lisa: http://heakodanik.ee/digivoimekus/veebiseminaril-osaleja-meelespea/).

Koolitajaks on seekord Siret Lahemaa, kes põhikohaga töötab õpetajana hoopis Hiiumaal, väikses Lauka koolis. IT koolitajana on ta tegutsenud alates aastast 2006, kui temast sai Tiigrihüppe SA Hiiumaa koolitaja. Suur huvi viis teda end täiendama Tallinna Ülikooli haridustehnoloogia magistriõppesse. Lisaks oma igapäevatööle koolis ja e-kursuste juhendamisele Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ehk HITSA koolitustel meeldib talle pildistada ja käsitööd teha.

Esitlusoskuste digitöötoas proovime ära selle, kui avarad on võimalused, mida infotehnoloogia pakub  muuhulgas ka vabaühendustele – tahame me seda või ei – tegelikult. Teisisõnu – ehkki huvilised saavad ka sel neljapäeval koguneda Addenda seminariruumidesse Tallinnas, Tammsaare ärikeskuses, et koos reaalajas üle veebi liitujatega ühiselt veebiülekannet jälgida, ühineb koolitaja Siret Lahemaa meiega seekord samuti virtuaalselt, Hiiumaalt. Hoiame pihus pöidlaid, et ühendustes tõrkeid ei tuleks!

Kui Sul on huvi osaleda, siis saad digitöötuppa registreeruda siin: https://attendee.gototraining.com/r/1700627114643027458.

Ehkki koolitus on osalejale tasuta, on tegemist siiski tõsiselt võetava koolitusega, kus kehtivad samad reeglid, mis tasulisel koolitusel. Seega, kui oled registreerunud, siis ole kindlasti neljapäeval reaalajas ka kohal! Ja kui selgub, et ei saa osaleda, siis palun kindlasti teata, loobudes registreeringust enne koolituse algust.

Kui Sul on juba konkreetseid olukordi ja küsimusi, millele koolituse ajal vastuse sooviksid saada, anna nendest märkuliia@heakodanik.ee või Facebooki digitöötoad vabaühendustele ürituse postitustena (https://www.facebook.com/events/375468166218448/?ref=br_rs). Ka muud head mõtted ja väärt ettepanekud võid  samamoodi saata aadressil liia@heakodanik.eevõi lisada digitubade FB ürituse alla.

Kohtumisteni taas digitöötoas!

Liia Ringo

liia@heakodanik.ee