Uudised

Tule osale näriliste töötoas Vanalinnapäevadel

laine uudised-laine
30. mai 2018
Eesti Loomakaitse Selts korraldab Vanalinnapäevade raames näriliste töötoa, mille eesmärk on juhtida tähelepanu näriliste ja teiste pisiloomade pidamistingimuste parandamisele.

2017. aastal laekus ELS-le teated 19 pisilooma väärkohtlemisest. See number on miski, mille üle ei tasu uhke olla. Juba sel aastal on laekunud umbes 20 kaebust pisilooma pidamistingimuste või hülgamise kohta. Ühelt poolt peegeldab see inimeste teadlikkuse kasvu, kuid samas näitab, et loomade elutingimused vajavad jätkuvalt tugevat tähelepanu.

Eesti Loomakaitse Seltsi otseseabistamise juhi Margit Midro hinnangul tuleb senisest enam pöörata tähelepanu pisiloomade pidamisega seonduvate tingimuste parandamisele. “ELS puutub igapäevaselt kokku probleemidega, mis puudutavad just nimelt närilisi ja jäneseid. Enamik neist on seotud halbade elutingimustega või loomade hülgamisega,” sõnab Midro.

ELS korraldab töötoa, et taolisi juhtumeid tulevikus vähendada. “Näriliste ja teiste pisiloomade perre võtmist kiputakse tihti otsustama emotsiooni ajendil ega kujutata ette, et ka need loomad vajavad palju hoolt ja tähelepanu. Tekkivate kohustuste valesti hindamisele järgneb tihtilugu loomadest loobumine või lausa hülgamine.“ sõnab ELS-i liige ja töötoa eestvedaja Marika Nekljudova. Lisaks sellele tehakse töötubades juttu ka koerte ja kasside pidamisest, kuid tahaplaanile on jäänud teised loomad, keda samuti lemmikloomadena pidada armastatakse. Meie töötuba annab ülevaate pisiloomade pidamisest ja õpetusi nende paremaks kohtlemiseks.

Näriliste töötuba toimub 2. juulil algusega kell 11.00 Toompargis, Snelli tiigi ääres. Üritusel räägitakse näriliste toitumisest, hooldusest, vajalikest elutingimustest ja käitumisest. Töötuba on kõigile tasuta.

Facebooki üritus: https://www.facebook.com/events/209746103167797/

Eesti Loomakaitse Selts on 2000. aasta kevadest tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abivajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine. Missiooni viiakse ellu loomade otsese abistamise, avalikkuse teavitamise, inimeste koolitamise ning õigusloomes osalemise ja loomakaitsealase järelevalve teel.

Lisateave:

​Geit Karurahu

Kommunikatsiooni- ja turundusjuht

​+372 55505009

geit.karurahu@loomakaitse.ee