Uudised

Tule vestlusõhtule „Venemaa hääled: Vaba sõna võimalikkusest“ ja dokfilmi linastusele 18. augustil Käsmus

laine uudised-laine
6. august 2018
Avatud Eesti Fond ja Venemaa Hääled kutsuvad taas Käsmu kaptenikülla! Juba viiendat aastat järjest kogunevad augusti lõpus Käsmu rahvamajja vene päritolu intellektuaalid ja literaadid, kes jagavad sundimatus ja vabas atmosfääris oma mõtteid tänapäeva Venemaal toimuvast.

Tänavu on AEF külla kutsunud kaasaegse Venemaa noorema põlvkonna ühe põnevama kirjaniku, Dagestani juurtega Alisa Ganieva, kes vaatleb oma loomingus Lõuna-Kaukaasia noori ja nende erinevaid kultuurilisi identiteete, sh keerulisi suhteid islami religiooniga. Ganieva esimene pikem teos “Salam, Dalgat!” sai sooja vastuvõtu osaliseks ja pälvis 2009. aastal parima noore debüüdi auhinna. Ta on kirjutanud kaks romaani ning pälvis 2010. aastal Triumfi auhinna, mis tunnustab noori kirjanikke, kunstnikke, filmitegijaid ja teisi loomeinimesi. Ganieva on olnud finalist ka mitmetel teistel kirjandusvõistluste, sh Vene Booker Prize’i kandidaat (2015). Samal aastal nimetas The Guardian Alisa Ganievat üheks kõige andekamaks nooreks 30 teise moskvalase seas. Lisaks on Ganieva õpetanud loovkirjutamist USA, araabia ja vene tudengitele ning olnud ka ise žüriiliige mitmetel kirjandusvõistlustel. Igapäevaselt kirjutab ta arvustusi Nezavisimaja Gazeta’le. Ta on ühiskondlikult aktiivne ning Venemaal üks poliitvang Oleg Sentsovi vabastamise kampaania eestvedajaid.

Alisa Ganieva vestluskaaslaseks on Venemaa üks tuntumaid dokfilmitegijaid, Moskvas toimuva ArtDoc festivali looja Vitali Manski. 2014. aastal Venemaalt Riiga kolinud Manski on teinud rohkem kui 30 filmi, mis on pälvinud auhindu paljudel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Rahvusvaheliselt tuntuim on neist “Päikese all”, mis pakub ainulaadse pildi Põhja-Korea suletud ühiskonnast. Palju vastukaja on saanud ka tema film “Suguvõsa”, mis räägib tema suure pere lõhestumisest Ukrainas pärast Krimmi annekteerimist. Tema viimane film “Putini tunnistajad” pärjati juulis toimunud Karlovy Vary filmifestivalil dokumentaalfilmide kategoorias Grand Prix’ga.

Manski ja Alisa Ganieva vestlust suunab aja- ja kultuuriloolane David Vseviov.

Ajakava:

16:00 “Venemaa Hääled”. Vestlevad Alisa Ganieva, Vitali Manski ja David Vseviov.

17:30 Kohvipaus

18:00 Vitali Manski värskeima, Karlovy Vary filmifestivalil dokfilmide Grand Prix’ võitnud filmi “Putin’s Witnesses” valitud palad. Autoriga räägib filmist režissöör Marianna Kaat.

NB! Vestlus toimub vene keeles.

Üritusele saab registreerida kuni 17. augustini siin: www.oef.org.ee/registreeru

Lisainfo:

Jete Aljasmäe, jete@oef.org.ee  tel +372 6155700

Meedipäringud:

Mari Roonemaa, mari@oef.org.ee  tel +372 56454598

 

NB! Ühistranspordiga tulijatele väljuvad bussid 18. augustil Käsmusse ja tagasi Tallinnasse järgnevalt:

·         10:00 Tallinna Bussijaam – 11:10 Käsmu (Taisto Liinid)

·         20:50 Käsmu – 22:00 Tallinn (Estonian Lines OÜ)

 

Kohtumiseni!

Avatud Eesti Fond