artikkel

Tulevikudisaini konverentsil õpitakse praktilist maailma muutmist

laine
Foto:
Eestis konverentsimaastikul unikaalse programmiga silmapaistev Maailmamuutjate kool toob 8.-10. juuniks Tartusse kokku nimekad välisesinejad ning tänased ja homsed tulevikukujundajad eri valdkondadest.

Maailmamuutjate koolis kohtuvad biohäkkimine, filosoofia, tänavakunst ja investeerimine – kõik mõtestatud tuleviku hüvanguks. Lavale astub hulk silmapaistvaid esinejaid, teiste seas näiteks pöörane biohäkker Teemu Arina ning avaliku sektori innovaator Aleksi Neuvonen Soomest, inimliku õigussüsteemi lipukandja, riigiprokurör Lavly Perling ning Eesti üks hinnatumaid juhtimiskonsultante Riina Varts.

Kolm temaatilist päeva on disainitud maailmamuutjaks kasvamise teekonnana, pakkudes osalejatele terviklikku tulevikudisaini paketti koos vajalike oskuste, teadmiste ja võrgustikuga. Programm keskendub muutuste ellukutsumiseks vajaliku oskuspagasi arendamisele ning paralleelselt luuakse panoraamne vaade ühiskonna toimimisest.

Teemade ja perspektiivide mitmekesisus aitab konverentsi käigus anda globaalsetele probleemidele isikliku mõõtme. Kohe-käed-külge võimalusi pakuvad tulevikuoskusi arendavad praktilised töötoad – näiteks disainmõtlemisest, une- ja mõtlemistehnikatest, ning interaktiivne mess mõjukate vabaühenduste osalusel.

Konverentsi programmi looja Henri Kõivu sõnul on Maailmamuutjate kool aktiivsete inimeste kohtumispaik, pakkudes seega rohkelt võimalusi suhtlusvõrgustiku laiendamiseks. „Pole oluline, kas oled ülihõivatud rööptegutseja või rahulik tiksuja, otsiva pilguga visionäär või tubli praktik –  Maailmamuutjate kool on omanäoline kohtumispaik, kus kolme päeva jooksul sünnib suuri asju just tänu eri huvide, oskuste ja elurütmiga inimeste koosloomele,” sõnas Kõiv.

Soodusregistreerimine konverentsile kestab 21. maini. Rohkem infot programmi ja osalemise kohta leiab aadressilt www.ddakadeemia.ee/kool.

8.-10. juunini Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis toimuvat konverentsi korraldavad DD Akadeemia vabatahtlikud. Üritust toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu ning Soome Suursaatkond Tallinnas.