artikkel

Tulevikujuhid: Triinu

laine
Foto: Karl-Kristjan Nigesen

2020. aasta suvehakul alustas vabaühenduste tulevikujuhtide arenguprogrammi esimene lend. Esitasime kõigile osalejatele viis küsimust. Saage tuttavaks, Triinu Tints.

Kes sa oled ja millega tegeled?

Mina olen Triinu, elan ja töötan Viljandis. Olen õppinud kutsepedagoogikat ning sellega seonduvalt töötan ühes Viljandimaa kutsekoolis. Lisaks on elu mulle kätte näidanud teise raja – tegutsen nõustajana, täpsemalt raseduskriisinõustaja ja kogemusnõustajana.

Raseduskriisi nõustajana toetan peresid raseduse planeerimise, lapseootuse ja sünnitusjärgsel perioodil, kogemusnõustajana olen olemas nende inimeste jaoks, kes peavad silmitsi seisma viljatuse ning viljatusraviga, lapse surma ja leinamisega. 

Miks liitusid tulevikujuhtide arenguprogrammiga ja mida loodad selle jooksul õppida?

Olen juhatuse liige ja vabatahtlik kahes mittetulundusühingus – MTÜ-s Vaikuse Lapsed ja MTÜ-s Viljatusravi Tugikeskus. Need MTÜ-d tegelevad perede toetamisega, kellel on läbida kaotuseid, mis on seotud lapsevanemaks saamise või olemisega. Mõlemad MTÜ-d on mulle väga südamelähedased ning arvan, et ühiskonnale vajalikud.

Programmiga liitusin, kuna tundsin vajadust teadmiste järele, mis on vabaühenduses toimetamises olulised. Minu peamine eesmärk on arendada enda juhikompetentse, et olla võimekas ja usaldusväärne vabaühenduse eestvedaja. 

Millist muutust tahaksid Eesti ühiskonnas või maailmas laiemalt enim näha?

Soovin, et üksteist kuulataks rohkem ja aktsepteeritaks rohkem. Soovin, et sõnadest saaksid teod – et mitte ainult ei räägitaks, kuidas võiks või peaks olema, vaid tehtaks selle nimel tööd, sealhulgas koostööd. 

Kas ja kuidas loodad sellele muutusele kaasa aidata?

Olles ise selline inimene, kes kuulab ja aktsepteerib ning julgeb tegutseda ja vajadusel vastutust võtta.

Raamat, film, etendus, podcast, inimene või muu sulle oluline mõjutaja, mis või kes sind inspireerinud ja teistelegi soovitaksid?

Minu abikaasa, kes tegeleb triatlonispordiga, on oma eeskujuga innustanud mind füüsiliselt aktiivne olema. Tänaseks päevaks olen alates 1. aprillist iga päev 20 minutit jooksmas käinud. Saan oma kogemuse pealt öelda, et füüsiline liigutamine mõjub väga hästi ka vaimule. Soovitan seda kõigile teistelegi, kes endast hoolivad.

Heaks eeskujuks ja innustajaks on inimesed, kelle eesmärgikindlus ja saavutused räägivad nende eest. Olen õnnelik inimene, sest sellised suunanäitajad on mu sõpruskonnas olemas. Kuna pean end elukestvaks õppijaks, siis olen oma õpingute raames kokku puutunud inimestega, kes on mind oma isiksuse, teadmiste ja oskuste kaudu inspireerinud ning mu maailma kujundanud. Muide, ka vabaühenduste tulevikujuhtide arenguprogrammis on inimesi, kellel on mulle selline mõju. 

Vaata lisa tulevikujuhtide arenguprogrammi kohta.