Uudised

Tutvu KÜSKi nõukogus olevate vabaühenduste esindajatega

laine uudised-laine
2. veebruar 2017
Sel nädalal tuli esimest korda kokku Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) uus nõukogu, kus on kaks uut vabaühenduste esindajat: Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper ja SpeakSmarti juht Helina Loor. Esimesel koosolekul valiti nõukogu esimeheks Maiu Lauring ja aseesimeheks Alari Rammo.

Uues koosseisus riigi esindajate hulgas vahetusi ei ole toimunud. Viiest vabaühenduste esindajate kohast neljale valiti aga uue koosseisu jaoks liikmeid möödunud aasta lõpus korraldatud konkursiga ning valitute seast kaks on uued: Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper ja SpeakSmarti juht Helina Loor. Vabaühenduste esindajad on nõukogus esindamas mitte vaid enda organisatsioone, vaid kogu vabakonda, nii et kui kellelgi on KÜSKi tegemiste osas küsimusi või muresid, siis vabaühenduste esindajad on need teie inimesed, kelle poole pöörduda.

Siseminister Andres Anvelt nimetas nõukogu neljanda koosseisu ametisse alates 23. jaanuarist, uue koosseisu esimene koosolek toimus 31. jaanuaril. Lisaks regulaarsemale tööle KÜSKi tegevuse kavandamisel, toetusprogrammide, finantsplaanide jmt kinnitamisel, peab uus nõukogu kolmeaastase ametiaja lõpuks panema paika uue KÜSKi strateegia. Senine strateegia kehtib 2020. aastani.

Uus nõukogu jätkab senise 10 asemel 9-liikmelisena, ilma Eesti Kirikute Nõukogu esindajata:

  • Raivo Küüt – Siseministeeriumi esindaja, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler.
  • Raido Roop – Rahandusministeeriumi esindaja, halduspoliitika osakonna nõunik
  • Külliki Kübarsepp – Riigikogu opositsiooni esindaja (Vabaerakond)
  • Tanel Talve – Riigikogu koalitsiooni esindaja (SDE)
  • Demis Voss – vabaühenduste esindaja, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse juhataja
  • Alari Rammo – vabaühenduste esindaja, EMSL
  • Maiu Lauring – vabaühenduste esindaja, Arvamusfestival
  • Kari Käsper – vabaühenduste esindaja, Inimõiguste Keskuse juhataja
  • Helina Loor – vabaühenduste esindaja, SpeakSmarti juhatja

KÜSK tänab Kristiina Tõnnissoni, Toomas Trapidot ja Arho Tuhkrut, kes lahkunud koosseisus mitmete aastate jooksul KÜSKi ja kodanikuühiskonna arengusse panustasid!

Nõukogu tööülesannete, õiguste ja kohustuste kohta saab lugeda täpsemalt KÜSKi põhikirjast. Peamistest koosolekutel arutatud teemadest ja otsustest anname alati mõned päevad pärast koosolekute toimumist KÜSKi kodulehe uudises teada. Otsuste ja arutatu kohta saab alati lugeda ka koosolekute protokollidest.

Lisainfo:
Agu Laius; 655 6424, 508 2997; agu@kysk.ee