Uudised

Ühine kodanikuhariduses osalevate vabaühenduste andmebaasiga!

laine uudised-laine
21. märts 2016
Kui tegeled kodanikuharidusega kasvõi natukene, soovid ühineda EMSLi algatusega Kogukonnapraktikaga, või oled juba Kogukonnapraktikas osalenudki – vaata üle kas su organisatsiooni andmed on kodanikuhariduses osalevate vabaühenduste andmebaasis olemas, loo ankeet või täiusta seda. Lisaks kutsume sind teiste vabaühenduste, õpetajate ja õpilastega jagama infot kodanikuhariduslike programmide ja/või õppematerjalide kohta, mis te töö tulemusena on valminud.
Andmebaas on loodud selleks, et kodanikuharidusega tegelevad vabaühendused üksteist vajadusel leiaksid ja info kodanikuhariduslike materjalide kohta oleks mugavalt ühes kohas koos. Samuti võtame andmebaasi kasutusse ka Kogukonnapraktika programmi heaks, et noored leiaksid hõlpsasti praktikakohti pakkuvate vabaühenduste seast sobivaima. Kogukonnapraktikas osalejate jaoks on andmebaasis filter juba täitsa olemas.
Kui oled valmis, tee nii:
1. Ava andmebaas: db.ngo.ee
2. Leia otsinguga oma organisatsioon
3a. Ava ankeet, kontrolli andmete õigsust ja lisa täiendavad filtrid (näiteks tegutsemispiirkond), muutmiseks logi sisse Facebooki kaudu
3b. Kui sa oma organisatsiooni ei leia, lisa ankeet, andmed ja salvesta. Ankeeti võib lisada ka logo või mõne illustreeriva foto
4. Lisa kõik su organisatsiooni loodud kodanikuharidusega seotud õppematerjalid ja programmid
5. Tutvu ka teiste organisatsioonide ja nende tööga
Kui peaks juhtuma, et saad veateate või satud segadusse, sul tuleb mõni hea mõte kuidas andmebaas veelgi kasutajasõbralikumaks muuta või tahad jagada selle kohta oma arvamust, kirjuta: andmebaas@ngo.ee.
Oleme tänulikud siseministeeriumile, kes esimesed andmed kokku kogus. Praeguses versioonis on rakendus saanud võimalikuks tänu EMP toetuste vabaühenduste programmile, mida vahendab Avatud Eesti Fond. Lisaks täname koostöö eest ka kodanikuhariduse koalitsiooni.
Rohkem infot:
Aljona Galazan
Vabaühenduste liit EMSL
kogukonnapraktika koordinaator
tel. 56689070