Uudised

Ühisnädala käivitab reedel kogukondade ja omavalitsuste foorum

laine uudised-laine
16. november 2015

Reedel, 20. novembril annavad E-riigi Akadeemia, Linnalabor, EMSLi ja maakondlikud arenduskeskused avalöögi Ühisnädalale foorumiga “Teeme omavalitsuse oma valitsuseks!” Rakveres.

Foorumi korraldaja Kristina Reinsalu ütles, et aktiivsed kodanikud, kogukondade ja omavalitsuste esindajad on oodatud foorumile kaasa mõtlema ja rääkima, kuidas omavalitsuse elu korraldamisel rohkem asju ühiselt otsustada ja ära teha. “Foorumil räägime kogukonna rollist haldusreformi ajal ja järel ning anname töötubades praktilisi näiteid, mis innustaks inimesi uutele algatustele oma kodukandis,” märkis Reinsalu.

Ta rääkis, et foorumi avadebatis arutlevad riigihalduse minister ja omavalitsuste juhtimise eri tahkudega kokku puutunud inimesed haldusreformi kavade ja seniste õppetundide üle. Järgneval kuuel praktilise fookusega teemaarutelul keskenduvad foorumist osavõtjad Eesti, Islandi ja Norra kogemustele ja järgimistväärt näidetele, kuidas kogukonna turvalisust suurendada, sotsiaalmeediat ja kohalike omavalitsuste info- ja hääletussüsteemi VOLIS paremaks infoliikumiseks rakendada, kogukonnateenuseid rahastada ja kaasavat eelarvet läbi viia. Lisaks arutlevad Rakvere Ühisgümnaasiumi õpilased foorumil selle üle, kuidas nemad saaks senisest enam osaleda kogukonnaelus.

Foorum kulmineerub Eesti parimate koostöötegijate väljakuulutamise ja tunnustamisega.

Ühisnädala avalöök antakse Rakvere Aqva Spa konverentsikeskuses  ja foorumil osalemine on prii. Lähem info ja päevakava E-riigi Akadeemia kodulehel http://ega.ee/et/event/kogukondade-ja-omavalitsuste-foorum-teeme-omavalitsuse-oma-valitsuseks/

Foorumi korraldavad koostöös E-riigi Akadeemia, EMSL, Linnalabor ja maakondlikud arenduskeskused. Foorum toimub projekti „Avatud Valitsemise Partnerlus kohalikes omavalitsustes“ raames. Projekti rahastab EMP toetuste Vabaühenduste Fond Avatud Eesti Fondi vahendusel ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.