Uudised

Üle-eestilise Ühisnädala kavas on juba üle saja sündmuse

laine uudised-laine
14. november 2016

Neljandat aastat toimuv Ühisnädal toob 21.–27. novembrini üle Eesti rohkelt sündmusi. Sellel nädalal tehakse kõike, mis väärtustab kodanikualgatust ja ühist ettevõtmist. Juba praeguseks on Ühisnädala kavas 116 sündmust, kuid neid lisandub üha juurde.

Kuna selleaastane Ühisnädal keskendub hoolivusele, siis on just sel aastal mitmed tegevused suunatud selle teema avamisele erinevates maakondades. Harjumaal tehakse puudustkannatavate laste jõulud eriliseks, Järvamaal toimub debatt kodanikuühiskonna teemadel, Pärnumaal on laste heaolust ja noorte huvidest rääkivad seminarid, Raplamaal peab Valdur Mikita loengu sellest, kuidas meid ümbritsevast hoolida, Hiiumaal ja Võrumaal toimuvad talgud, Põlvamaal on ideede turg ja Tartumaal toimub inspiratsioonipäev, mis küsib: „Miks ma peaksin hoolima?”. Lisaks toimuvad igas maakonnas tublide tunnustamised, mis viiakse tihti läbi kodanikuühiskonna konverentsi raames.

Ühisnädala üks korraldaja Kadri Pau Tartu Ärinõuandlast ütles, et hoolivust on võimalik väljendada väga erineval viisil: „Ühisnädala ellu viimisesse panustavad paljud vabaühendused, kes igapäevaselt tegelevad erinevate inimeste heaks ja väga erinevates valdkondades. Ühisnädala sündmustel osaledes ongi võimalik mõista ja mõtestada nendega koos, mis on hoolivus ja kuidas igaüks saab olla hooliv kodanik.”

Ühisnädala ajal antakse mitmetes maakondades välja ka „Aasta küla” tiitlid, mille eestvedajateks on Kodukandi maakondlikud ühendused koos maakondlike arenduskeskustega. 23. novembril toimub Vabatahtlike kaasajate päev, kus vabatahtliku tegevuse võrgustik annab koos Siseministeeriumiga välja vabatahtliku sõbra märgid.

Kinoteatri abiga valmisid sel aastal Ühisnädalale videoklipid, mis räägivad hoolivusest läbi huumoriprisma ja millega saab tutvuda SIIN. Videotes astuvad üles Märt Pius, Piret Krumm ja Veiko Porkanen, kelle kehastatud tegelaskujud annavad märku sellest, et hoolivust võiks meie ühiskonnas rohkem olla.

2015. aastal viidi üle Eesti Ühisnädala raames läbi 227 sündmust, millest võttis osa enam kui 11 700 inimest.

Ühisnädala toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Lisainfo:

www.uhisnadal.ee

Piret Jaaks

Ühisnädala meediasuhted

GSM: 5085255

piret.jaaks@gmail.com