Uudised

Üleriigilisel Ühisnädalal osales 11 700 eestimaalast

laine uudised-laine
1. detsember 2015

Lõppenud üleriigilisel Ühisnädalal osales enam kui üksteist tuhat eestimaalast, kes võtsid osa kahesajast sündmusest, mida korraldasid kümned mittetulundusühendused ja partnerid.

Kogu eelmise nädala väldanud Ühisnädalal korraldati 227 sündmust – kärajaid, talguid, maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, filmiõhtuid, viktoriine, avatud uste päevi, kodanikuühenduste ümarlaudu ja erinevad õpitube, millest võttis esialgsetel andmetel osa 11 734 inimest, mis on üle tuhande viiesaja inimese rohkem, kui möödunud aastal.

Ühisnädala jooksul viidi igas maakonnas läbi ka tänuüritus, kus anti välja tunnustused aasta inimesele, külale ja mittetulundusühendusele. Ühisnädalal korraldati ka Eesti tulevikulugude rääkimisi, millest võttis osa 11 maakonda. Kõik inimeste unistuste põhjal sündinud lood lähevad edasi infopanka, mis asub aadressil misoneesti.err.ee, kust neid saab tulevikus lugeda ja ka ise kaasa mõelda. Infopangas olevate lugude põhjal hakatakse järgmise aasta teises pooles looma Eesti ühist tulevikulugu.

Aktiivsed noored viisid Ühisnädalal maavalitsustesse „Noorte osaluskohvikutes“ sündinud ideid, kus arutati üheskoos, kuidas elu oma maakonnas paremaks muuta ja noorte häält kuuldavamaks teha. Maavanematega kohtumised leidsid aset Hiiumaal, Saaremaal, Lääne-Virumaal, Valgamaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Jõgevamaal ja Võrumaal.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis toimus kolmandat korda ja leiab aset novembrikuu viimasel nädalal, kodanikupäeva lähistel ning mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, külaliikumisega Kodukant ja teiste arvukate partneritega. 2014. aastal viidi Ühisnädala raames läbi 200 sündmust, millest võttis osa ca 10 000 inimest. Need sündmused toimusid igas maakonnas ja neid korraldas kokku üle kuuekümne organisatsiooni.

Lisainfo: www.uhisnadal.ee