Uudised

Uuring: Eesti inimesed ei poolda karusloomafarme ja metsloomadega tsirkuseid

laine uudised-laine
9. jaanuar 2017
75% Eesti inimestest ei poolda metsloomade kasutamist tsirkuses ja 69% ei poolda loomade kasvatamist ning hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil, selgus Kantar Emori värskest uuringust.

MTÜ loomade eestkoste organisatsiooni Loomuse tellitud küsitlusest selgub, et 82% naistest ja 67% meestest ei poolda metsloomade kasutamist tsirkuses. 81% naistest ja 55% meestest ei poolda loomade kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil. Võrdselt 69% eestlastest ja venelastest ei poolda loomade kasvatamist ja hukkamist farmides karusnaha saamise eesmärgil. Metsloomade kasutamist tsirkuses ei poolda 83% eestlastest ja 58% venelastest.

“Eesti elanike toetus loomade ekspluateerimise lõpetamisele tsirkustes ja karusloomafarmides kasvab iga aastaga. Võrreldes paari aasta taguse uuringuga on karusloomafarme mittepooldavate inimeste arv kasvanud 11% võrra. 2014. aasta märtsis oli 43% Eesti inimestest seda meelt, et metsloomi ei peaks tsirkuseetendustes kasutama. Seega on vähem kui kolme aastaga selliste inimeste arv kasvanud lausa 32%,” kommenteeris Loomuse juhataja Kadri Taperson.

Kantar Emori poolt detsembri lõpus läbi viidud üleriigilises omnibuss-uuringus osales 854 inimest vanuses 15-74 eluaastat.

MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus tegeleb loomade huvide ja õiguste kaitsega ning loomade huvide esindamisega ühiskondlikes aruteludes. Loomus seisab eelkõige nende loomade eest, keda kasutatakse põllumajanduses, loomkatseteks, meelelahutustööstuses ja karusnahkade tootmiseks.

Lisateave:
Annika Lepp
Kommunikatsioonijuht
Loomade eestkoste organisatsioon Loomus
+372 551 6564,
annika@loomus.ee