Uudised

Uus tööriist kogukondlikuks osalemiseks

laine uudised-laine
21. september 2015

Citizen OS kutsub osalusdemokraatia huvilisi tutvuma uue tööriistaga kogukondlikuks otsustamiseks.

Esitlemine toimub esmaspäeval 28. septembril kell 11–12 restoranis Lendav Taldrik, mis asub Telliskivi Loomelinnakus.

Citizen OS meeskond näitab, kuidas tööriista kasutada, ning tutvustab ka edasisi plaane. Soovime küsida Sinu arvamust: mis funktsioone oleks vaja täiendada või lisada?

Tegu on „hääletustoruga“, mis on loodud kodanikuaktivistide poolt ja mõeldud kasutamiseks kõigile, kes tahavad oma organisatsioonis teha avatud ja kaasavaid otsuseid– ükskõik, kas arutamist vajab valla eelarve, mittetulundusühingu aastaaruanne või klassi kokkutuleku korraldus.

Tööriista rahvusvaheline nimetus Citizen OS tähendab kodanike operatsioonisüsteemi ehk platvormi ühiseks tegutsemiseks. Teame ju, et kuigi inimesed soovivad osaleda ja asjade käiku mõjutada, on kokkuleppe saavutamine sageli keeruline ja aeganõudev. Hääletustoru pakub erinevaid võimalusi üheskoos otsusele jõudmiseks.  Saab korraldada lihtsamaid ja keerukamaid hääletusi, saab poolt- ja vastuväiteid esitada. Saab otsustada kinnises, vaid kutsed saanud inimeste grupis või kaasata oma algatust toetama kogu avalikkust.

Tööriista meisterdamisel on mõtte ja teoga kaasa löönud õige mitu inimest, sealhulgas idee autor Ahti Heinla ja koodiehitaja Mikk Andresen. Vedav roll on Teeme Ära ja Väitlusseltsi liidritel – Eva Truuverkil ja Margo Looril.

Hääletustoru töölepanemist toetas Avatud Eesti Fond, suur tänu!

RSVP: Palun anna oma tulekust teada selle nädala jooksul ehk hiljemalt 25. septembril, aadressil eva@letsdoitworld.org