Uudised

Vaata, mida saavutas Loomus loomade heaks 2019. aastal

laine uudised-laine
6. jaanuar 2020

Loomade eestkoste organisatsioon Loomus tänab kõiki, kes on 2019. aastal seisnud loomade õiguste eest ja tänu kellele on lõppeval aastal saavutatud palju olulist. Vaata videot: https://youtu.be/AujaCrWKNBY

1. Avalikustasime enne Riigikogu valimisi loomasõbra valimiskompassi.
Tõime inimesteni Riigikogu ja Euroopa Parlamendi kandidaatide seisukohad loomakaitse küsimustes. Avaldasime erakondade valimisprogrammide loomakaitselubaduste analüüsi.
Tõstatasime loomakaitse teema kui olulise poliitilise küsimuse.
Valimiskompassi külastas üle 5000 inimese ja seda kajastati palju ka meedias.

2. Riigikogus arutati taas karusloomafarmide keelustamist: aitasime koostada eelnõu ja konsulteerisime poliitikuid. Seekord jäi puudu vaid 3 häält! Karusloomafarmide keelustamise eelnõu lükati tagasi häältega 28-25. Jätkame tööd, et see julm tööstusharu Eestist kaoks!

3. Hakkasime toimetama Eesti esimest loomaõiguslikku podcasti “Loomade Hääl”. Esimene “Loomade Hääl” läks eetrisse 2019. aasta jaanuaris ja ilmub tänaseni kaks korda kuus. Saatejuht Sven Paulus.

4. Taimetoidumessi külastas üle 5000 inimese.
Korraldasime järjekordse eduka Taimetoidumessi, mida külastas üle 5000 inimese ja kus osales ligi 100 ettevõtet. Jagasime inimestele infot loomasõbraliku ja tervisliku toitumise kohta. Seekord oli fookusteemaks aktivism.

5. Loomus aitas korraldada Eesti esimest Vegfesti. Üritust külastas 3000 inimest

6. Korraldasime kogu aasta vältel mitmeid infolaudu, kus jagasime infot loomakaitse ja loomasõbraliku tarbimise kohta.

7. Korraldasime Arvamusfestivalil arutelu julmusevaba moe teemal.

8. Avalikustasime kampaania “Loomade silmis”:www.loomadesilmis.ee
Näitasime tuntud inimeste reaktsioone karusloomafarmide julmusele. Klippi esitletakse ka kinodes Tallinnas, Tartus ja Viljandis.

9. Tõstsime loomade õiguste temaatika tähtsust ühiskondlikus debatis ja meedias, initsieerides ohtralt kajastusi. Ajakirjanduses käsitleti Loomust enam kui 400 korda.

10. Jõudsime loomasõbraliku sõnumiga sotsiaalmeedia kaudu paljude inimesteni. Facebooki jälgijate arv: 15 940! Keskmine reach päevas: üle 8000, keskmine reach nädalas: üle 40 000

11. Edendasime julmusevaba moodi, mille nimel ei pea karusloomad kannatama ega surema: Fur Free Retailer programmiga on liitunud juba 30 Eesti moeloojat. 2019 aastal liitusid nt Ketlin Bachmann, Varkki, Tiina Talumees, Anu Rieberg, Kalamaja Printsess, Ennos jt.

12. Jätkus edukas ja populaarne kampaania “Taimsed valikud”, üle 50 restorani on liitunud! Tegime koostööd toitlustusettevõtetega, et üha rohkem restorane võtaksid menüüsse tervislikud ja maitsvad taimetoidud. Eesmärk on muuta taimetoit kättesaadavamaks ja selle eelistamine lihtsamaks. Sel aastal saime rekordarvu uusi liitujaid ja neid on kokku juba üle 50.

13. Pöördusime loomade nimel õiguskantsleri poole.

14. Jätkasime intensiivset tööd karusloomafarmide keelustamise nimel. Oleme kogunud ligi 54 000 allkirja rahvusvahelisele petitsioonile. Vaidlustasime karusloomafarmidele laienemiseks väljastatud load ja saime ühe farmi puhul võidu!
Kohtusime järjepidevalt ja väsimatult poliitikutega ning selgitasime neile karusloomafarmide keelustamise vajadust. Riigikogus menetleti taas eelnõu karusloomafarmide keelustamiseks. Seekord jäi puudu vaid 3 häält. Konsulteerisime poliitikuid karusloomafarmide keelustamise küsimuses ja eelnõu koostamisel. Saatsime igale Riigikogu liikmele mälupulga, kus on peal karusloomafarmide tegelikkust kujutavad kaadrid.

15. Korraldasime Loomaõiguste konverentsi.

16. Algatasime allkirjade kogumise foie gras vastu: www.foiegras.ee

17. Algatasime eduka kampaania Armas Kala!
www.loomus.ee/kalad

18. Aitasime üle Euroopa koguda enam kui 1,6 miljonit allkirja #EndtheCageAge rahvusvahelise kodanikualgatusele puurideajastu lõpetamiseks.

19. Tegime ka Eestis tööd, et Prada loobuks karusnahast ja saavutasime võidu! Prada Grupp loobus karusnahast peale loomakaitsjate ühiskampaaniat.

20. Valmis eestikeelne Fur Free Retailer koduleht: estonia.furfreeretailer.com

Suur aitäh kõigile toetajatele!
Loomi saab aidata: http://bit.ly/ToetaLoomust

Videoülevaate koostas režissöör Kadri Nikopensius, muusika autor on Benjamin Tissot palaga “Hey!”.