artikkel

Vabaduse väljakul kontsert sõbraliku Eesti eest

laine
28. august 2015
Foto:

6. septembril kell 16–22 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul tasuta kontsert „Sõbralik Eesti“ koos rahvusköökide piknikuga. Sündmus toetab laiemat algatust muuta nähtavaks tolerantne ja avatud osa eestlastest.

Kontserdil esinevad Birgit, Bombillaz, Getter, Jüri Pootsmann, Lenna, Mari Kalkun, Marten Kuningas, Rolf, Siiri Sisask, Sofia Rubina ja Jason Hunter, Wilhelm ning Würffel. Nimekiri täieneb kodulehel www.sõbralikeesti.ee.

Muusika vahele jagavad oma mõtteid sõbralikust Eestist mitmed tuntud inimesed. Lisaks kontserdist osasaamisele saab Harjumäel pidada piknikku – esindatud on hulk rahvuskööke.

Vabaduse väljaku sündmust korraldab sõltumatu kodanikualgatus Sõbralik Eesti, mis ühendab inimesi, kes soovivad hoida meie riiki salliva, abivalmi ja avatuna.

Soovime süstida oma mõttekaaslastesse julgust ja energiat, et avalikus mõtteruumis ja meediakajastustes vohav vihakõne asenduks sõbralikuma ja tolerantsema tooniga.

Tegutseme selle nimel, et Sõbralik Eesti ei jääks ühekordseks algatuseks, vaid tõukaks liikuma laiemad muutused ühiskonnas. On oluline, et sallimatuse ja teadmatuse võimendamisele oleks nähtav, enesekindel ja positiivne alternatiiv.

Ettevõtmist veavad ja toetavad eraisikud ning firmad, kes peavad oluliseks panustada Sõbraliku Eesti väärtustesse: TransferWise, Telliskivi Loomelinnak, AKU, Event Center, Kemmerling. Nii meeskond kui ka artistid tegutsevad vabatahtlikkuse alusel, avalikku ega fondide rahastust ei kasutata.

Kutsume algatust toetama ülekandega Swedbanki kontole EE892200221062620388, saajaks MTÜ Sõbralik Eesti. Annetusi kasutame kontserdiga seotud vältimatute kulude katteks, millest anname hiljem aru aadressil www.sõbralikeesti.ee.

Kes soovib kontserdil veel üles astuda, kirjutab Helen Sildnale helen@tmw.ee.

Kontsert Facebookis: www.facebook.com/events/1463872530607542

Lisateave:

Alari Rammo
rammo@me.com, 505 0052

Sõbraliku Eesti taga seisavad: Aimar Aareleid, Alari Orav, Alari Rammo, Aliine Lotman, Allar Tankler, Helen Sildna, Hille Hanso, Ivo Linna, Jaak Prints, Jaanus Juss, Kaarel Kala, Kadi Viik, Kadri Sikk, Kadri Sundja, Kalle Kingsepp, Kristi Liiva, Kristiina Ehin, Laur Kaunissaare, Liis Siiroja, Lisette Kampus, Maarjo Mändmaa, Martin Meitern, Olga Korneitšik, Raimo Matvere, Sandra Perens, Silver Tambur, Tarmo Jüristo, Tõnu Runnel, Uku Küttis, Villu Arak jpt.