artikkel

Vabaühenduste liidu uueks juhatajaks saab Kai Klandorf

laine
11. detsember 2017
Foto:
Alates jaanuarist saab uue juhataja Eesti kodanikuühiskonna huve esindav vabaühenduste liit EMSL. Senine juhataja Maris Jõgeva annab rolli üle Kai Klandorfile.

Klandorf on töötanud varem projektijuhina Tervise Arengu Instituudis ja Eesti Väitlusseltsis, koolitajana sotsiaalses ettevõttes SpeakSmart ning on pannud ennast proovile õpetajana Leie Põhikoolis ja Rapla Vesiroosi Gümnaasiumis. Lisaks on Klandorf Rahvusvahelise Väitlushariduse Assotsiatsiooni (IDEA) nõukogu president.

“Erinevates sektorites töötamine on andnud mulle hulganisti erinevaid kogemusi ja tahan neid teadmisi vabakonna hüvanguks kasutada. Kodanikuühiskond peab olema laiapõhjaline, mitmekesine ja mõjus eestvedaja ühiskondlike muutuste elluviimisel ja inimeste heaolu parandamisel,” kirjeldas Klandorf vabaühenduste liidu eesmärke.

Suurimate kodanikuühiskonna arenguvajadustena näeb Klandorf toetuste ja rahastuse mitmekesisemaks muutumist, omavahelise koostöö tõhustamist ja mõju suurendamist poliitikakujundamises.

“Majanduslik stabiilsus annab ​ühendustele​ juurde tegutsemisvõimekust. Kodanikeühenduste juhtimine peab samuti muutuma läbipaistvamaks, argumenteeritumaks ja kaasavamaks. Vaid stabiilsed ja avatud kodanik​u​ühendused saavad tuua kaasa vajalikke poliitilisi muutusi. Väljakutsetele on oluline läheneda innovaatiliselt, leidlikud lahendused aitavad suurendada kodanikeühenduste nähtavust ja mõju ühiskondlike probleemide leevendamisel,” lisas Klandorf.

Klandorf asub vabaühenduste liidu juhatajana ametlikult tööle 1. jaanuaril 2018.

EMSL on avalikes huvides tegutsevate vabaühenduste liit, kes töötab selle nimel, et Eestis oleks mõjus kodanikuühiskond, kus inimesed tahavad, saavad ja oskavad osalemise ja koostöö kaudu ühiskondlikke muutusi juhtida. EMSLi missiooniks on aidata areneda kodanikuaktiivsust toetaval keskkonnal ja tugevdada ühenduste suutlikkust selles keskkonnas tulemuslikult tegutseda.

Lisainfo:

Andrei Liimets

Vabaühenduste liit

Kommunikatsioonijuht

andrei@heakodanik.ee / +372 5666 5142