Uudised

Vabaühenduste õppevisiit Tallinnas 5. oktoobril 2016

laine uudised-laine
29. august 2016

Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) kutsub vabaühendusi tasuta õppevisiidile, mis sel korral on keskendunud sotsiaalvaldkonnale. 

Õppevisiidile tuleb registreeruda, seda saab 29. septembrini teha siin.

5. oktoobri vabaühenduste õppevisiidi kava on järgmine:
09:30-11:00 Merimetsa Tugikeskus
11:00-12:30 Eesti Toidupank
12:30-13:30 Lõuna (omal kulul)
14:00-15:30 Helpific

Lähemalt organisatsioonidest, keda külastatakse:

Merimetsa Tugikeskuse eesmärgiks on parandada psüühiliste erivajadusega klientide toimetulekut, pakkudes neile toetust töötamisel ja igapäevastes tegevustes. Tugikeskuses on 9 erinevat töötuba, mille tegevustes saavad osaleda kõik neile suunatud kliendid. Tugikeskus pakub psüühiliste erivajadustega inimestele suunatud töötamise toetamise ja igapäevaelu toetamise teenust. Keskuse ruumides on avatud “Merimetsa Teistmoodi Pood”, kus müüakse klientide poolt valmistatud tooteid.

Eesti Toidupanga põhitegevuseks on kaubandusest ja tootmisest üle jäänud kvaliteetse toidukauba kokku kogumine ja suunamine enim puudust kannatavatele inimestele ja peredele. Vabatahtlike abiga komplekteeritakse kogutud tooted toidukastidesse ja jagatakse seejärel sotsiaaltöötajatelt saadud nimekirjade alusel laiali. Toidupanga tegevus aitab kaasa raiskamise vähenemisele ühiskonnas, kuna paljud toidukaubad, mis varasemalt on läinud hävitamisele, jõuavad nüüd sinna, kus neid reaalselt vajatakse. Lühidalt öeldes viib Toidupank toidu sealt, kus on ülejääk, sinna, kus on sellest puudus.
Toidupanga töö toetub vabatahtlikele, kes on abiks toidu kogumisel, ladustamisel, pakkimisel ja väljastamisel.

Helpific on veebipõhine tugikeskkond, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid. Helpific on inimeselt inimesele lahendus, aidates luua tugevamaid kogukondi. Helpific on saanud alguse ideede arendamise võistluselt „Garage48 Enable” (tõlkes „Tee võimalikuks”). Publikulemmikuks valitud veebiplatvorm Helpific toob sotsiaalvaldkonda uuenduslikke ning mugavaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) lahendusi, et muuta erivajadustega inimeste elu kergemaks ja võimaldada paremat toimetulekut.