Uudised

Vabaühendustes 47. nädalal

laine uudised-laine
22. november 2021

Siia koondame uudised nädala jooksul Vabaühenduste Liidu liikmesorganisatsioonides ja teisteski ühingutes toimunu kohta.

Vabaühendusi kutsutakse kodanikuühiskonna foorumile 2021 teemal “Kaasatus, osalus, koostöö: kõik koos tugeva kodanikuühiskonna nimel”. 24. novembril Jõhvis ja veebis.

Eesti Loomakaitse Selts valis 21. aastat järjest kõige loomasõbralikuma ja -vaenulikuma teo. 2021. aasta loomasõbralik tegu on karusloomafarmide keelustamine. Loomavaenulik tegu on koerale nööri kiviga kaela ümber panemine ja jõkke viskamine.

Eesti Loomakaitse Selts kutsub ühendama jõulukingiostu heateoga. Seltsi Facebookis toimuval jõuluoksjonil saab kinke soetada tervele perele, ka neljakäpalistele. Heategevuslikule oksjonile saab pakkumisi teha kuni 12. detsembrini.

Oktoobris tähistati õiglase kaubanduse kuud. MTÜ Mondo poolt korraldatud õiglase kaubanduse tundide käigus vastas enam kui 90% noortest, et nad usuvad, et nad saavad oma ostukäitumisega mõjutada inimeste elu arengumaades.

Eesti Väitlusseltsi endist juhti, Vabaühenduste Liidu nõukogu kunagist liiget ja CitizenOSi kaasasutajat Margo Loori pärjati Äripäeva ja Personaliuudised.ee aasta koolitajana. Palju õnne!

Vaata lisa infokirjadest:

Eesti Inimõiguste Keskus

Eesti Lastekaitse Liit

Hooandja

Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik

Eesti Koostöö Kogu

Kesk-Läänemere programm

Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis