Uudised

VAT teater kutsub vestlusringi haridusmaastiku kitsaskohtadest

laine uudised-laine
27. veebruar 2017
2. märtsil kell 18 Rahvusraamatukogu Teatrisaalis toimuv VAT EKSTRA vestlusring „Müller peab jääma!” ammutab ainest VAT Teatri lavastusest „Müller peab lahkuma!” ja lahkab meie haridusmaastiku kitsaskohti ning õpetajate-laste-lastevanemate suhteid tänapäevases muutuvas koolis.

Vestlusringis osalevad kooliõpetaja Mari-Vivian Ellam, ühenduse Loovharidus liige Triin Tarn, teatriteadlane Eva-Liisa Linder, “Müller peab lahkuma” trupi liige Maria Avdjuško. Vestlust modereerib VAT Teatri dramaturg Mihkel Seeder.

Sakslase Lutz Hübneri näidend „Müller peab lahkuma!” jõudis VAT Teatris lavale novembris 2016. Otsekohe äärmiselt populaarseks saanud lavastuses otsustavad lapsevanemad ühiselt, et nende võsukesi õpetav pedagoog peab oma ametist loobuma. Õpetaja Müller on kaotanud nende usalduse. Õpilaste hinded on drastiliselt langenud ja klassiruumis valitseb halb õhkkond, mida õpetaja nähtavasti ei suuda enam taltsutada. Lapsevanemad ei saa lubada sel jätkuda – nad peavad mõtlema oma järglaste tuleviku peale!

Kui aga viimaks õpetajal suu avada lubatakse, siis avaneb kogu situatsioonist hoopis teistsugune pilt. Ja mida teravamaks muutub õhkkond, seda ilmsemaks saab, et lapsevanemadki mõistavad olukorda erinevalt. Milliseks maailmaks peab õpetaja ikkagi lapsi ette valmistama? Kas haridussüsteem toetab pedagoogi ponnistusi või loobib kaikaid kodarasse? Millisel määral peaksid kogu protsessi olema kaasatud lapsevanemad? Ja kas keegi üldse jõuab kogu tohuvabohu juures küsida, mida laps ise mõtleb?

Kuigi näidendi tegevustik leiab aset Saksamaal, mille haridussüsteem erineb üksjagu Eesti omast, saab kahe riigi vahel tõmmata ohtralt paralleele. Ja ükskõik kui vastuolulisi emotsioone teema meis ei tekitaks, oleme siiski ühel meelel – õpetaja peab jääma! Kuid kuidas peab pedagoog kiirelt teisenevas ühiskonnas ise muutuma? Mida ikkagi saab lapsevanem temalt nõuda ja millal hoopis ise appi tulla?

VAT EKSTRA vestlusring sukeldub sellesse põhjatusse ja tuleohtlikku teemasse, et kaardistada täpsemalt hetkeolukorda ning välja pakkuda võimalikke lahendusi. Vestlusringi kuulama ja kaasa rääkima on oodatud nii etendust näinud inimesed kui needki, kes teatrisse veel pole jõudnud, kuid kellele haridusteema on südamelähedane ning keda etenduse nägemine alles ees ootab.

Sissepääs VAT EKSTRA vestlusringi on kõigile prii!

Täpsem info: www.vatteater.ee

Lisainfo:
Tiiu Talvist
VAT Teater
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
5349 2856