Uudised

VAT Teatris esietendub „Eine murul”

laine uudised-laine
4. mai 2017
Täna, 4. mail kell 18, esietendub Rahvusraamatukogu Tornisaalis VAT Teatri uus lavastus „Eine murul”, mis toob teatrilavale Priit Pärna kunagise kuulsa samanimelise animafilmi.

Loo lavastas Tanel Saar, näitlejatena astuvad lavale Liisa Pulk, Kaia Skoblov, Margo Teder, Meelis Põdersoo ja Tanel Saar ise. Lavastusele lõi originaalmuusika Madis Muul, kunstnik on Pille Kose, valguskunstnik Sander Põllu ning koreograaf Marge Ehrenbusch.

Priit Pärna animafilm „Eine murul” jõudis avalikkuse ette 1987. aastal. See neljast inimsaatusest pajatav groteskne lugu kujutas tabavalt tollast perestroika-meeleolu. Teos püüdis tähelepanu ka väljaspool Eestit ja seda pärjati paljude preemiatega.„Eine murul” on tänaseni üks Priit Pärna tuntuimaid teoseid ja meenutab meile,miks Nõukogude Liit varem või hiljem ikkagi pidi kokku kukkuma.

Lavastaja Tanel Saare sõnul on Pärna joonisfilm teda alati paelunud. „Esiteks haarab mind, kuidas nelja inimese lood nii osavalt kokku on põimitud. Teiseks tunnen ma selles 30 aastat tagasi valminud ühiskonnakriitilises loos ära ka midagi tänase kohta.

„Eine murul” on satiir bürokraatia aadressil. Mulle näib, et praegugi peab üksikisik oma unistuste nimel pistma rinda paljude sotsiaalsete, ühiskondlike ja just nimelt ka bürokraatlike õudustega. Läbi alanduste eesmärgi poole. Mind ahvatleb väljakutse leida viis, kuidas see vaimustav animafilm teatraalsesse tegevusse üle tõsta – kuidas leida vasted elavas esituses, Madis Muuli elava muusika saatel. Ja ikkagi mõista, kui kaugele saab ja peab inimene oma unistuste nimel minema?”

Pärast tänast esietendust on sel hooajal võimalik lavastust „Eine murul” näha veel vaid kolm korda: etendused toimuvad 5.; 6. ja 8. mail kl 18.00 Rahvusraamatukogu Tornisaalis.

Täpsem info ja fotod lavastuse kohta: www.vatteater.ee

Lisainfo:
Tiiu Talvist
VAT Teater
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
53492856
www.vatteater.ee