Uudised

VAT Teatris esietendub „Kuidas ma koera sõin”

laine uudised-laine
14. oktoober 2015

Homme, 14. oktoobril kell 18 jõuab Rahvusraamatukogu Tornisaalis publiku ette Jevgeni Griškovetsi lugu „Kuidas ma koera sõin” Lauri Saatpalu esituses.

Vladivostoki rannikul, Vene saarel, elutsevad haruldased pääsusaba-liblikad. Nad on kantud Punasesse raamatusse, neid tuleb iga hinna eest hoida ja kaitsta. Sealsamas toimetavad ajateenijad pole aga väärt kahte kopikatki, nemad püüavad vaid kolme aasta jooksul võimalikult vähe tähelepanu äratada ja mitte äratundmatuseni muutuda.

Vene kaasaja populaarne kirjanik ja teatraal Jevgeni Griškovets veetis oma ajateenistuse mereväes, kuid kas just sellel salapärasel Vene saarel, kuhu sattumise eest noori hoiatati? Saarel, kus ohvitserid pidasid end aristokraatideks. Kus lõppes nii riik kui kontingent. Kirja see lugu igatahes sai, muutes autori kodumaal üleöö kuulsaks.

Eesti kaasaja populaarne muusik ja teatraal Lauri Saatpalu pole Vladivostokis käinud, kuid temagi teenis vene kroonus, õhukaitseväes. Seal oldud aja jooksul tekkis vaid üksainus hetk, kui oleks olnud põhjust raketid teele saata, aga seda ei tehtud. Tänu sellele sai maailmakuulsaks oma papist lennukiga Punasele väljakule maandunud Mathias Rust.

Lauri pole küll koera söönud, kuid ta tunneb samamoodi kui loo tegelane. Tunneb, kuidas maailm nende aastatega muutus.

Näidendi on tõlkinud Jaan Ross, lavastaja on Margo Teder. Lavastuse kunstnik on Pille Kose ja valguskunstnik Triin Hook.

Täpsem info ja fotod lavastuse kohta: www.vatteater.ee

Lisainfo:
Tiiu Talvist
VAT Teater
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
5349 2856
www.vatteater.ee