Uudised

VAT Teatris esietendub täna Kivastiku „Gunna, Gunn, vana …”

laine uudised-laine
14. september 2015

Täna õhtul kell 18 jõuab Rahvusraamatukogu Teatrisaalis publiku ette Mart Kivastiku kirjutatud ja lavastatud näitemäng „Gunn, Gunn, vana …”.

Lugu jutustab Gunnist, elupõlisest baarimehest. Rublaajal, kui Gunn oli veel noor, olid kelnerid tähtsad. Elu oli okei, järjekord oli ukse taga, pappi oli jalaga segada. Euroajaks on Gunn juba vana hall mõttetu mees, seisab endiselt oma kohal baarileti taga. Ja siis määratakse talle õpilane! Gunnist saab ühtäkki pedagoog! Põrguvärk! See paneb mõtlema! Isegi juurdlema. Kuidas elu käib ja millest kõik algas? Et ka temal olid suured plaanid! Unistused?! Vist küll, aga ei mäleta. Tal oli naine ja isegi mõned sõbrad. Tollel ammusel Smokie ajal. Tegelikult on ju selge, mis on tähtis. Juhtugu, mis juhtub, aga ühte asja ei tohi unustada, see on… ja saabubki õpilane. Õpilane on armas juntsu, ei tea elust tuhkagi, suurte lootustega. Täpselt Gunn ise, kunagi ammu. Tund algab. Elu muutub.

Loo autor ja lavastaja on Mart Kivastik, kellele see on ka esimene lavastajatöö teatris. Kunstnik on Silver Vahtre ja valguskunstnik Sander Põllu. Gunni rollis on Tõnu Oja (külalisena Eesti Draamateatrist) ja kõiki ülejäänud osi täidab Tiit Sukk (Eesti Draamateater).

Esietendus 14. septembril kell 18 Rahvusraamatukogu teatrisaalis.

Täpsem info ja fotod lavastuse kohta: www.vatteater.ee

Lisainfo:
Tiiu Talvist
VAT Teater
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
53492856
www.vatteater.ee