Uudised

VAT Teatris esietendub valus lugu „Müller peab lahkuma”

laine uudised-laine
14. november 2016

9. novembril, esietendub Rahvusraamatukogu teatrisaalis saksa autori Lutz Hübneri valus koolilugu „Müller peab lahkuma”.

Lapsevanemad on kogunenud klassijuhataja tundi kindla eesmärgiga – tagandada õpetaja Müller! Klassijuhataja on kaotanud klassi üle igasuguse kontrolli ning toetava õppekeskkonna asemel valitseb anarhia. Kurjad keeled räägivad, et selle taga on probleemid õpetaja isiklikus elus. Lapsevanemad ei saa silmi kinni pigistada, kui mängus on nende maimukeste tulevikuväljavaated. Nende ehmatuseks ei kavatse kogenud pedagoog aga oma saatusega leppida, vaid asub vasturünnakule. 

Tuntud saksa autor Lutz Hübner kirjeldab terava huumoriga lapsevanemate heitlusi haridusmaastikul. Eduühiskonnas tähendab heasse kooli pääsemine helge tuleviku kindlustamist. Seepärast tormavad täiskasvanud lahingusse nii raevukalt, et tasapisi hakkab segamini minema, kelle või mille nimel üldse võideldakse. Enam ei saada sellestki aru, kas pedagoog on liitlase või vastase rollis. Kellel oleks seejuures veel jaksu pärida, mida lapsed ise soovivad?

„Müller peab lahkuma!” jõudis Saksamaal lavalaudadele 2010. aastal ja osutus suureks hitiks. 2015. aastal valmis näidendi põhjal ka menufilm. Mihkel Seederi poolt tõlgitud Eesti lavaversioonis asub südika õpetaja Mülleri rolli Elina Reinold. Teistes rollides astuvad lavale Liisa Pulk, Maria Avdjuško, Meelis Põdersoo, Ago Soots ja Tanel Saar. Lavastaja on Margo Teder, lavastuse kunstnik Pille Jänes ning valguskunstnik Triin Hook.

Täpsem info ja fotod lavastuse kohta: www.vatteater.ee.

Lisainfo:
Tiiu Talvist
VAT Teater
Korraldus- ja kommunikatsioonijuht
5349 2856
www.vatteater.ee08