Uudised

Venemaa hääled: avalik arvamus Venemaal – 12.05

laine uudised-laine
11. mai 2017
Kutsume kõiki Venemaa-huvilisi osa saama Avatud Eesti Fondi arutelusarja “Venemaa hääled” järgmisest kohtumisest, mis seekord on korraldatud kahasse 12.-14. mail toimuva Lennart Meri Konverentsiga .

Arutelu toimub 12. mail kell 13:00-14:30 Radisson Blu Hotelli konverentsikeskuse ruumis Bremenhaven-Cuxhaven (Rävala pst. 3).

Sissejuhatava ettekande teeb Juri Levada analüüsikeskuse sotsiaal-kultuurilise uurimissuuna juht Aleksei Levinson , kes võtab värskelt valminud avaliku arvamuse uuringu põhjal kokku venelaste suhtumise välisriikidesse, Venemaa tegevusele maailmas ning inimeste üldise rahulolu eluga oma kodumaal.

Levinsoni ettekandele järgneb vestlusring, kus teemat kommentaarivad Vene-USA päritolu, Moskvas elav ajakirjanik ja kirjanik Anna Arutunjan.

Vestlust suunab ajakirjanik ja ühiskonnategelane Artemi Troitski.

“Venemaa hääled” on Avatud Eesti Fondi arutelusari, mis lahkab ühiskondlikku ja poliitilist olukorda Venemaal tuntud Vene mõtlejate, ühiskonnategelaste ja inimõiguslaste käsitluses. Arutelude eesmärk on tutvustada erinevaid vaateid Venemaa tegelikkusele ja luua kõlapinda ka arvamustele, mis Venemaa ametlikes infokanalites kajastamist ei leia. Sarja raames on Eestis esinenud näiteks inimõiguslased Ljudmilla Aleksejeva, Valeria Novodvorskaja ja Lev Ponomarjov; satiirik Viktor Š enderovitš , teleajakirjanik Leonid Parfjonov, kirjanik Lev Rubinš tein, ühiskonnategelane ja muusikakriitik Artemi Troitski, keskkonnakaitsja ja kodanikuaktivist Jevgenia Tš irikova, ajakirjanik Maš a Gessen, politoloog Dmitri Oreškin ja paljud teised.

Registeerimine kuni 10. maini aadressil www.oef.org.ee/registreeru

NB! Üritus toimub inglise keeles sünkroontõlketa.

Lisainfo: Jete Aljasmäe jete@oef.org.ee ; tel +372 6155700

Meediapäringud: Mari Roonemaa mari@oef.org.ee ; +372 56454598