Uudised

Venemaa hääled Tartus: Artemi Troitski avalik loeng

laine uudised-laine
9. mai 2016

Teisipäeval, 10. mail peab nimekas vene ajakirjanik ja kriitik Artemi Troitski Tartus avaliku loengu Venemaa poliitilistest arengutest ja nende mõjudest Eestile.

Oma loengus “Venemaa: tundmatu uppuv objekt” analüüsib Artemi Troitski põhjalikult Venemaa kaasaegset poliitilist režiimi, selle tulevikuväljavaateid ning võimalikku mõju Eestile. Loeng toimub teisipäeval, 10. mail kell 12.15 Lossi 36–214 (Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut).

Avalik loeng on osa Avatud Eesti Fondi vestlussarjast “Venemaa hääled” ning sünnib koostöös Tartu Ülikooli Euroopa Liidu-Venemaa uuringute keskusega. Loeng on kõigile avatud. Loe lisa ja registreeru Facebookis.

Populaarne ajakirjanik, blogija, muusikakriitik, aktivist ja Moskva Ülikooli õppejõud Artemi Troitski (s 1955) mängis 1980ndatel olulist rolli noorte nõukogudevastases liikumises, kuid teda võib pidada ka kaasaegse Venemaa tunnustatud teisitimõtlejaks ja arvamusliidriks. Troitski on keskkonnaorganisatsiooni Greenpeace Venemaa haru juhatuse liige. Olles Vladimir Putini häälekas kriitik, tuli tal Venemaalt lahkuda ning elab nüüd oma perega Tallinnas.

Sarja “Venemaa hääled” järgmised kohtumised on Tartu Ülikoolis 18. mail (keskkonnakaitsja ja kodanikuaktivist Jevgenija Chirikova) ning Käsmus 19. augustil (tunnustatud kirjanik Vladimir Vojnovich).