Uudised

Viis GLEN vabatahtlikku lähevad Nepali, Gruusiasse ja Aafrika riikidesse

laine uudised-laine
7. märts 2016

Sel aastal osaleb GLEN programmis viis vabatahtlikku, kellest kolm lähevad erinevatesse Aafrika riikidesse, lisaks on sihtkohtade hulgas Nepal ja Gruusia.

Arengukoostöö Ümarlaua juhi Sigrid Solniku sõnul seab projekt vabatahtlikele mitmeid väljakutseid. “Tugevate erialaste oskustega vabatahtlikud töötavad arenguriigis kohaliku kogukonna heaks, kuid peavad arvestama sealseid traditsioone ja tavasid. Kodumaale naastes on neil ülesanne jagada enda kogetut ka teistega”, rääkis Solnik.

Ehitusharidusega Johanna Liblik sõidab sel suvel Nepali avatud ellusuhtumisega. “Proovin maavärinast seni taastuvat Nepali oma kogemuste ja teadmistega aidata. Minu soov on edendada kohapeal jätkusuutliku elukeskkonna loomist ja hoidmist. Tunnen suurt huvi ka arhitektuuri vastu ning pean oluliseks kultuuripärandi väärtustamist. Soovin kasutada oma teadmisi kohapeal ehitiste taastamiseks, lisas Liblik.

Tartu Ülikoolis ajakirjanduse erialal õppiv Maia Klaassen sõidab Kameruni ning tahab pärast kodumaal maksimaalselt teavitusele panustada. “Ma loodan, et kodumaale naastes suudan võimalikult hästi sõnadesse panna, kui tihedalt oleme arenguriikidega tegelikult seotud. Arengumaade meediakajastus Eestis on praegu täpselt selline nagu ühiskondlikult tarvis on – uudisekünnise ületavad konfliktsed ja kurioossed lood, mis on meie jaoks normaalsusest erinevad. Kõik tundub meie elust kauge ja võõras. Reportaažid tooksid arenguriike Eestile palju lähemale ja just neist jääb praegu vajaka,” sõnas Klaassen.

GLEN projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud üle 50 noore. GLEN programmi Eestis rahastab Välisministeerium. Sel aastal said toetuse viis arengukoostöö projekti.

Tutvu kõigi GLEN vabatahtlikega siin! 

Lisainfo:
Getrin Reesar
Arengukoostöö Ümarlaud
Kommunikatsioonispetsialist
(+372) 524 2421
www.terveilm.ee