artikkel

Viis organisatsiooni pälvivad vabatahtliku sõbra märgid

laine
Foto:

Eesti Külaliikumine Kodukant tunnustab vabatahtliku sõbra märgisega viit organisatsiooni, kes on paistnud silma eeskujudena vabatahtlike kaasamisel oma töösse.

“Viimase poole aasta jooksul oleme pööranud tähelepanu ühenduste toetamisele välismaalt Eestisse elama asunud inimeste kaasamisel vabatahtlikeks. Vabatahtlike sõbra märgi otsustasimegi anda neile, kes on eeskujuga silma paistnud – näiteks vabatahtlikele seatud ootuste selge määratlemise, juhendite ja kokkulepete kirjapaneku ning neist kinni pidamise, soodsate töötingimuste ja arenguvõimaluste loomisega,” ütles Liikumise Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonna juht Eha Paas. 

Vabatahtliku sõbra kvaliteedimärgi pälvivad:

  • jalgpalliklubi FC Flora
  • loomakaitseorganisatsioon Loomus
  • loomade varjupaik Pesaleidja
  • noortekeskus VitaTiim
  • noorteühendus Edukad Sillamäe Noored

Kõigi nende ühenduste juurde on oodatud vabatahtlikud nii välismaalaste kui eestlaste hulgast. 

“Kuna Loomuse üks väärtustest on professionaalsus, siis ootame oma meeskonda tublisid spetsialiste, näiteks IT-eksperte, kujundajaid, graafikuid, videograafe ja teisi oma valdkonna tegijaid, kelle puhul vähene eesti keele oskus piiranguks ei ole. Sestap kutsub Loomus hea meelega enda sekka kõiki vabatahtlikke, kelle jaoks on loomad ja nende heaolu südamelähedased,” ütles Loomuse projektijuht Anu Tensing.

Seoses eriolukorraga annab Kodukant märgid ühendustele üle sügisel toimuval pidulikul tunnustusüritusel. 

Välismaalt Eestisse elama asunute paremaks kaasamiseks ning vabatahtlike kaasamise võimekuse tõstmiseks avati aasta alguses uus kolmekeelne veebiportaal Vabatahtlike Värav aadressil www.vabatahtlikud.ee. Samuti on valminud juhendmaterjalid ja soovitused vabatahtlike kaasamiseks ning sobiliku vabatahtliku tegevuse leidmiseks.

Lisainfo:
Eha Paas
Kodukant, vabatahtliku tegevuse valdkonna juht
eha@kodukant.ee
+372 5305 2506

Vabatahtliku sõbra märkide üleandmist ja vabatahtlike värava uuendamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ning riigieelarvelistest vahenditest.