Uudised

Vilja Kiisler, Steven-Hristo Evestus, Henri Kõiv ja Mikk Salu arutlevad sõna- ja meediavabadusest

laine uudised-laine
22. mai 2019

23. mail kell 19:00 toimub Erinevate Tubade Klubis Eesti Inimõiguste Keskuse korraldatav aruteluõhtu sõna- ja meediavabadusest. Arutelus osalevad ajakirjanik ja endine Postimehe arvamustoimetaja Vilja Kiisler, Müürilehe sotsiaaliatoimetaja Henri Kõiv, Eesti Ekspressi ajakirjanik Mikk Salu ning Vaba Lava juht, endine juhtivprokurör Steven-Hristo Evestus. Arutelu modereerib kirjanik ja tõlkija, Eesti PEN-klubi president Kätlin Kaldmaa.

Paneelis alapealkirjaga “Kas sõna on vaba?” arutlevad arvamusliidrid ja ajakirjanikud, millal ja kuidas on sõna -ja meediavabadus ohus? Kas võtame sõnavabadust Eestis liiga iseenesest mõistetavana ja kui mitte, siis milliseid samme ja kes peab tegema, et sõnavabadust kaitsta?

Väljendusvabadus on seadusandlikult ning üldtunnustatud rahvusvaheliste inimõigusorganisatsioonide seisukohtade järgi tähtis inimõigus, mis on vajalik demokraatliku ühiskonna olemasoluks. See võimaldab ideede, arvamuste ja informatsiooni vaba vahetust, aidates ühiskonna liikmetel kujundada oma arvamusi avaliku tähtsusega teemadel. Väljendusvabadus teenib avaliku mõttevahetuse huve, toetades vaba ja sõltumatut ajakirjandust, loometegevust, informeeritud kodanikkonda ja riigi läbipaistvat toimimist. Meedia informeerib ühiskonda avalikku huvipakkuvatel teemadel ja loob olulise platvormi avalikuks mõttevahetuseks, kontrolliks ja kajastamiseks. Seega peetakse sõltumatut meediat ja kvaliteetajakirjandust demokraatliku ühiskonna „valvekoeraks“.

Sündmusel tutvustatakse ka Balti riikide ja Bulgaaria koostöös loodud Inimõiguste giidi uusi peatükke. Inimõiguste giid sisaldab ka põhjalikku väljendus- ja meediavabaduse teemalist peatükki.

Sündmus on kõigile tasuta, soovijad saavad teha kohapeal annetuse Eesti Inimõiguste Keskusele. Arutelu kaasrahastab Erasmus+ Euroopa Liidu Programm.

Lisainfo: https://humanrights.ee/uritused/aruteluohtu-kas-sona-on-vaba/

Facebook’i sündmus: https://www.facebook.com/events/247485762765912/

Iiris Viirpalu, kommunikatsioonijuht

iiris.viirpalu@humanrights.ee, 644 5148