Uudised

Viljandimaa vabaühendused, Kogukonnapraktika kutsub!

laine uudised-laine
11. jaanuar 2016

Koolide ja vabaühenduste koostööprogramm Kogukonnapraktika otsib Viljandimaal tegutsevatesse vabaühendustesse praktikakohti kohalikele gümnaasiumiõpilastele, et neile kevadel mõne nädala jooksul lähemalt näidata, millega vabaühendused tegelevad, ja anda noortele võimalus vabaühenduse tegevustes kaasa lüüa.

Programmis on juba osalemas kümme kooli ja 88 vabaühendust kuuest maakonnast, praktika on tänaseks läbinud kolmel õppeaastal 900 koolinoort.

Kogukonnapraktika idee on lihtne: õpilased löövad paari kuni mõne nädala jooksul (ligi 10 tunni jagu) kaasa enda valitud organisatsiooni tegevustes, täites mõnd endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele vajalikku ülesannet, samal ajal tehes ka teistele kogukonnaliikmetele head. Vabaühenduse roll on neid selles juhendada ja aidata vabatahtlikku tööd mõtestada. Ka õpetaja aitab koolitunnis õpilastel kogetut teadvustada ja siduda teoreetiliste teadmistega.

Vabaühendusele see on kasulik, sest:

  • noored saavad Sinu ühendusest teada;
  • saad tarku ja särvaid abilisi, kes võivad saada tulevikud Sinu vabatahtlikeks või töötajateks;
  • saad värske pilgu oma tegevustele ja teadmiste ahelat;
  • saad juhendamise kogemuse.

Selleks, et lähemalt tutvustada, miks ja kuidas võtta noor praktikale, kutsume huvilisi infopäevale, mis toimub  sel neljapäeval 14. jaanuaril, kell 14.00-17.00 Viljandi Maavalitsuse saal-õppeklassis (Vabaduse plats 6, II korrus). Infopäeval  jagame senist kogemust teistes maakondades, räägime täpsemalt kuidas programm praktiliselt välja näeb, räägime kuidas vastu võtta vabatahtlikke  ja tutvume üksteisega. Osavõtmiseks registreeruge siin! 

Programmi koduleheküljel on muuhulgas ka osalenute tagasiside. Kuidas läks vabaühendustel eelmisel aastal, võib lugeda Hea Kodanik artiklis “Ebatavaline vabatahtlik – kogukonnapraktikant” (lk 34-35).

Lisainfo programmi koordinaatorilt: Aljona Galazan, tel 56689070, aljona@ngo.ee.