Uudised

VITS aitab korraldada töötervishoidu ja tööohutust

laine uudised-laine
27. veebruar 2017
Veebiplatvorm VITS ehk Virtuaalne töökeskkonnaspetsialist aitab organisatsioonidel mõista ja korraldada tööohutuse ja töötervishoiu teemalisi nõudeid. Jah, need kehtivad ka vabaühendustele.

Eestis on kehtestatud nõuded, mis reguleerivad töötervishoiu ja tööohutust töökeskkonnas. Ka MTÜ-d ja sihtasutused peavad antud nõudeid järgima, kui neil on vähemalt üks töölepinguline töötaja. Selle eesmärgiks on vältida tööõnnetusi ja kutsehaigusi ning suurendada töötaja heaolu töökohal ja mis võib-olla kõige olulisem, panna ka tööaja oma tervisele mõtlema. 

Olgugi et töötervishoiu ja tööohutuse nõuete järgimisel on üllas ja vajalik eesmärk, siiski on tegemist tihti keerulise ja aeganõudva valdkonnaga.

Veebiplatvorm VITS ehk Virtuaalne töökeskkonnaspetsialist on tasuta veebikeskkond, kus mõnele küsimusele vastates saate teada, milliseid ülesandeid täitma peate. Iga ülesande juures on mõne punktiga seletatud, mida peaks jälgima selle ülesande täitmisel. Teil on võimalik märkida tegevused „tehtuks“, et hoida ülevaadet, mis on tehtud ja millega on vaja tegeleda.  Lisaks on võimalik alla laadida vastavad vormid ja need oma organisatsiooni andmetega täita.  

Asja eesmärk on muuta töökeskkonna korraldus nii palju lihtsamaks, et sellele tähelepanu pööramine muutuks iseenesestmõistetavaks ja seeläbi  inimesed tervemaks. Virtuaalne töökeskkonnaspetsialisti keskkond hakkab muutuma järjest innovaatilisemaks ja funktsioonide rohkemaks, mistõttu paluvad loojad kindlasti anda ka tagasisidet keskkonna kasutatavuse kohta. 

Tasuta veebilehe leiate aadressil www.vits.ee/app .

Kui on antud valdkonna ja veebiplatvormi vastu huvi, siis külastage ka Facebooki lehte.