Uudised

YFU otsib vahetusõpilastele kodu Eesti peredes

laine uudised-laine
9. mai 2016

YFU Eesti kaudu on augustis saabumas taas 35 õpilast erinevatest maailma riikidest. Nad hakkavad elama Eesti peredes, vahvate perede leidmiseks on vaja heade inimeste abi.

Youth For Understanding (YFU) on rahvusvaheline mittetulunduslik organisatsioon, mis pakub haridusliku eesmärgiga kultuurivahetusprogramme gümnaasiumiealistele enam kui 60 riigis, sh Eestis.

Sonja Austriast, Shin Jaapanist, Tamara Mehhikost ja Anian Saksamaalt – need on vaid üksikud nimed kõikide nende nägude taga, kes augustikuus Eestisse vahetusaastale saabuvad. Igal aastal valib üle 30 teismelise vanuses 15-18 oma vahetusaasta sihtriigiks just Eesti – kes soovib tulla siia tõsisemalt muusikat või kunsti õppima, kes aga unistab tõelisest talvest ning täiesti teistmoodi kultuurielamusest.

Seda viimast on võimalik aga ka nautida kodunt lahkumata – vahetuspereks olemine on tõeline kultuurikümblus.

Miks hakata YFU vastuvõtvaks pereks?

Kas tead, et Eestimaal on pere, kes võtab sel suvel juba omale 9. vahetusõpilase? Ja neid, kelle kodud ootavad oma kolmandat või viiendat, on juurde tulemas üha enam. Sellest kogemusest võidavad kõik – see on koos kasvamine ja arenemine, aga ka suurepärane võimalus endale saada uus pere väljaspool Eestit. Kui olete olnud vahetuspere, siis võib garanteerida, et kusagil Austrias või Mehhikos ootab teid külla perekond, kes on teile elu lõpuni tänulikud, et nende võsukese üheks aastaks oma koju võtsite.

Panustada noore teismelise arengusse paneb kindlasti oma pere proovile, aga kasvatab ja näitab, mis on oma pere tugevused ning mida saab ühelt võõramaalaselt juurde õppida. Ja inimene õpib ju ometigi kogu elu.

Tahad olla osa? Kandideeri vahetuspereks ja elamusterohke aasta on garanteeritud.

Lastega, kes tulemas on, saab teha esmatutvust siin: http://www.yfu.ee/vali-uus-pereliige/

Samas saab koheselt testida, kes neist kõige paremini Sinu perre sobib: http://www.yfu.ee/sobivustest/

Kui tekkis huvi, siis võta ühendust YFUga: diina@yfu.ee.

Ja lõpetuseks ütleb programmijuht Diina Tuulik oma kogemusest, et jah, vahetusaasta on elamus, mis muudab elu!

Lisainfo:
Diina Tuulik
Programmijuht
YFU Eesti MTÜ
diina@yfu.ee
501 0825

Loe lisaks: https://www.yfu.ee/public/VAP_uudiskiri_2016_marts.pdf